Shine or Go Crazy

Puanı: 3,6/5  Oy Sayısı: 7
  alie tarafından

 

Adı: Shine or Go Crazy | 빛나거나 미치거나
Tür: Tarih, Dram, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Son Hyeong-Seok
Senarist: Hyun Go-Woon (roman), Kwon In-Chan, Kim Sun-Mi
Yapımcı: Lee Kang-Hoon, Kim Jin-Chul
Yayıncı: MBC
imdb: 7.1
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2014 - 2015
Yayın Tarihi: 19 Ocak 2015 - 7 Nisan 2015
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı - 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Wang So
Shin Yool
Bo Yeowon
Wang Wook

 

Diğer Oyuncuları:

Ryu Seung-Soo / King Jeongjong
Lee Deok-Hwa / Wang Sik-Ryeom
Na Jong Chan / Se Won
Kim Roe-Ha / Eun Chun
Shin Seung-Hwan / Gil-Bok
Ji Su-Won / Kraliçe Yoo
Kim Sun-Young / Baek Myo
Heo Jeong-Min / Yang Gyu-Dal
Ahn Kil-Kang / Gang Myeong
Jung Woo-Sik / Gyeong
Na Hye-Jin / Chun Ok
Nam Kyung Eub / Wang Kon
Kim Pub-Lae / General Kwak
Lee Eun-Soo / Chun Ah
Jung Jae-Hyung / Na Moo
Kim Young-Sun / Yum Shil
Kang Ki-Young / Wang Phoong
Park Hyun-Woo / Park Sool
Kim Byung-Ok / Ji Mong
Woo Sang-Jun / Hwang Bo Je Gong
Seo Bum-Suk / Wang Gye
Kim Jin-Ho / Park Soo-Kyung
Lee Jung-Hoon / Yoo Kwon-Yool
Song Young-Jae / Yoo Mok-Won
Ahn Suk-Hwan / Kim Jong-Shik
Choi Jae-Ho / Hwang Gyu-Ui
Kim Kwang-Shik / Baek Choong-Hyun
Ji Eun-Sung / Wang Won
Park Sun-Ho / Wang Wi
Mu Jin-Sung / Wang Jong
Jin Seo-Yun / Geum Sun
Hwang Ji-Ni / Ryung Hwa
Seo Eun / Shin Yool'un annesi
Jo Jae-Ryong / yılan gözlü adam
We Yang-Ho / kumarbaz
Choi Gwi-Hwa / yönetici

 

Konusu:

Wang So (Jang Hyuk) Goryeo'nun prensidir. Lanetlenmiş kaderinden dolayı yalnız bir çocukluk geçirmiştir. Bu yüzden Wang So parlak bir görünüme sahip olmasına rağmen kalbinde derin yaralar taşımaktadır. Bir gün, Balhae'nin son prensesi olan Shin Yool (Oh Yeon-Seo) ile tanışır ve onunla evlenmek zorunda kalır. Shin Yool, başka bir ülkeye ışık olma kaderi ile doğmuştur ve o kaderindeki ölüm ile yüz yüzedir. Wang So ve Shin Yool evlilik hayatları boyunca birbirlerine bağlanırlar ve içlerindeki aşk git gide büyür.

 

Karakterleri:

Jang Hyuk dizide Kral Taejo'nun üçüncü eşinden dördüncü oğlu olan prens Wang So karakterini canlandırmaktadır. Bir lanet onu bütün yaşamı boyunca takip eder. "Lanetli Prens" olarak anılır. Onun lanetli kaderinde dünyayı kana bulamak vardır. Onun karakteri hızlı kararlar alarak kendi ayakları üzerinde durabilen, titiz ve cesur birisidir.

Oh Yeon-Seo dizide Balhae'nin son prensesi olan Shin Yool karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri astronomi, coğrafya ve savaş sanatı da dahil olmak üzere birçok alanda yeteneklidir. Goryeo prensine bir ışık olmak onun kaderinde vardır.

Lee Honey dizide Kral Taejo'nun dördüncü eşinden kızı ve Wang Wook'nun (Lim Ju-Hwan) ablası prenses Hwang Bo Yeo Won karakterini canlandırmaktadır. O sarayda güçlü bir mevki sahibi olmak istediğinden ya kardeşi Wang Wook imparator olmalıdır ya da kendisi imparatoriçe. Onun karakteri zeki ve soğuk bir kişiliğe sahiptir ve Goryeo'nun en güzel kadınındır.

Lim Ju-Hwan dizide Kral Taejo'nun dördüncü eşinden beşinci oğlu olan prens Wang Wook karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri iyi görünümlü olmasının yanı sıra mükemmel bir zekaya ve dövüş sanatlarında üstün bir beceriye sahiptir. İmparatorluk veliahtlığı için iyi bir eğitim almıştır ve tek hayali vardır. O da, İmparator olmak. Eğer imparator olursa, kraliyet ailesi tarafından belirlenen egemenliği ortadan kaldırmayı düşünmektedir. Ayrıca Wang Wook,Shin Yool'a (Oh Yeon-Seo) kalbini kaptırmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: www.imbc.com/broad/tv/drama/soc

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…