Praise of Death

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 10
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Praise of Death | 사의 찬미
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: Park Soo-Jin
Senarist: Jo Soo-Jin
Yapımcı: -
Yayıncı: SBS
daum: -
Bölüm Sayısı: 2
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 2018
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kim Woo-Jin
Yun Sim-Deok
Kim Hong-Ki
Hong Nan-Pa

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Kore’nin Japon işgali altında olduğu dönemde iki sevgilinin trajik hikâyesi anlatılmaktadır.


Karakterleri:

Lee Jong-Suk dizide dahi bir oyun yazarı olan Kim Woo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Evli olmasına rağmen bir gün, Kore’nin ilk kadın sopranosu olan Yun Sim-Deok’a âşık olur.

Shin Hye-Sun dizide Kore’nin ilk kadın sopranosu (vokal tanımlı müzikte en tiz kadın veya genç erkek çocuk sesine verilen teknik bir isimdir) olan Yun Sim-Deok karakterini canlandırmaktadır. 1926 yılında ilk Kore popu olan "Praise of Death" adlı şarkısını kaydeder.

Lee Sang-Yeob dizide Yun Sim-Deok’un (Shin Hye-Sun) nişanlısı olan Kim Hong-Ki karakterini canlandırmaktadır. Zengin bir aileye sahiptir.

Lee Ji-Hoon dizide Kim Woo-Jin (Lee Jong-Suk) ve Yun Sim-Deok’un (Shin Hye-Sun) yakın arkadaşı olan Hong Nan-Pa karakterini canlandırmaktadır.


Not: Dizi, yaşanmış bir olaydan uyarlamadır. Ayrıca daha önce bir filmi çekildi ve hikâye müzikal haline getirildi.Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…