Your House Helper

  Hamlet tarafından


Adı: Your House Helper | 당신의 하우스헬퍼
Tür: -
Yönetmen: Jeon Woo-Sung
Senarist: Seung Jung-Yeon (webtoon), Kim Ji-Sun
Yapımcı: -
Yayıncı: KBS2
daum: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: Haziran 2018
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kim Woo-Jin
Yoon Sang-Ah
Lim Da-Young

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Ji-Hoon / Kwon Jin-Kook
Jeon Soo-Jin / Kang Hye-Joo
Seo Eun-Ah / Han So-Mi


Konusu:

Dizi, nüfuslu bir aileye ve iyi bir işe sahipken her şeyi geride bırakarak, evlerde yardımcı olarak çalışmaya başlayan bir adamın (Ha Seok-Jin) etrafında dönmektedir. İşini yaparken müşterilerinin endişelerini dinler ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olacak tavsiyelerde bulunur.


Karakterleri:

Ha Seok-Jin dizide büyük bir şirkette çalışan Kim Ji-Woon karakterini canlandırmaktadır. Babası bir milletvekilidir ve annesi bir doktordur. Ancak bir gün, işini bırakır ve ailesi ile iletişimini keser. İnsanların evinde yardımcı olarak çalışmaya başlar. Yemek yapma, çamaşır yıkama, alışveriş, bebek bakıcılığı, evcil hayvan bakımı ve tamirat gibi birçok ev işi ile ilgilenir. Kadın müşterileri onun yakışıklı olduğunu düşünseler de o, müşterileri ile arasına daima mesafe koyar.

Go Won-Hee dizide bir mücevher tasarımcısı olan Yoon Sang-Ah karakterini canlandırmaktadır. İş hayatında cesur bir kariyer kadını iken evde tam tersi bir kişiliğe sahiptir. Ona babasından miras olarak hem borç hem de bir ev kalmıştır.

Bona dizide 24 yaşındaki ve bir reklam şirketinde stajyerlik yapan Lim Da-Young karakterini canlandırmaktadır. Yaşından ve iyi bir eğitim geçmişine sahip olmaması nedeni ile avantaj sahibi biri değildir. Ancak büyük hayalleri vardır ve çalıştığı şirkette tam zamanlı bir çalışan olabilmek için patronlarının gözüne girmeye çalışmaktadır. Şirkette yükselen kişiler çoğunlukla erkek olduğu için şirketteki kadın çalışanlar ona 'Fox Lim' (Tilki/Kurnaz Lim) lakabını takmıştır.

Lee Ji-Hoon dizide bir avukat olan Kwon Jin-Kook karakterini canlandırmaktadır. Lim Da-Young (Bona) ve Yoon Sang-Ah’ın (Go Won-Hee) arkadaşıdır. Zengin bir aileye sahip oldukça yetenekli birisidir. Ancak şuana kadar hiç sevgilisi olmamıştır.

Jeon Soo-Jin dizide bir aksesuar satıcısı olan Kang Hye-Joo karakterini canlandırmaktadır. Erkek arkadaşı ile karışık bir ilişkisi vardır. O, Yoon Sang-Ah (Go Won-Hee) ve Han So-Mi (Seo Eun-Ah) yakın arkadaştır.

Seo Eun-Ah dizide bir güzellik salonu işleten Han So-Mi karakterini canlandırmaktadır. Geçmişte yaşadığı travmatik bir olaydan sonra erkeklerden korkmaktadır. O, Yoon Sang-Ah (Go Won-Hee) ve Kang Hye-Joo (Jeon Soo-Jin) yakın arkadaştır.


Not:

1 – Dizi, Seung Jung-Yeon tarafından kaleme alınan "Dangshinui House Helper" adlı webtoondan uyarlanmıştır.
2 – KBS2'nun Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Suits" yayımlanacaktır.Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak siteye erişimi engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…