Hatch

Puanı: 1/5  Oy Sayısı: 1
  Rüzgar Esintisi tarafından

http://guneykoresinemasi.com/uploads/fotos/diziler/hatch/1.jpg


Adı: Hatch | Haechi | 해치
Tür: Tarih
Yönetmen: Lee Yong-Seok
Senarist: Kim Yi-Young
Yapımcı: -
Yayıncı: SBS
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: Şubat 2019
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Geum
Yeo Ji
Park Mun-Soo
Dal-Moon

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Dizi, Joseon Hanedanlığı döneminde, adalet ve reform arayışında olan dört farklı kişinin etrafında dönmektedir. Bu dört kişi; Lee Geum (Jung Il-Woo), Yeo Ji (Go Ara), Park Mun-Soo (Kwon Yool) ve Dal-Moon (Park Hoon)’dur. Ülkelerinde bir reform gerçekleştirebilmek için Prens Lee Geum'u kral yapmaya çalışırlar.


Karakterleri:

Jung Il-Woo dizide bir prens olan Lee Geum karakterini canlandırmaktadır. Oldukça zeki birisidir. Ancak annesi bir hizmetçiydi ve annesi alt sınıftan olduğu için prens olarak tanınmaz.

Go Ara dizide hükümet adına bir müfettiş olarak çalışan Yeo Ji karakterini canlandırmaktadır. Eskiden alt sınıf bir hizmetkârdı. Onun karakteri kadın olduğu için sürekli ayrımcılığa uğramaktadır. Ancak dövüş sanatlarında ve soruşturma konusunda birçok erkekten daha iyidir. Çeşitli kılık değiştirme ve kamuflaj türlerini bilmektedir. Ayrıca Çince, Japonca ve Korece olmak üzere üç farklı dilde konuşmaktadır.

Kwon Yool dizide devlet sınavlarına hazırlanan Park Mun-Soo karakterini canlandırmaktadır. Çok zeki biri olmadığı için devlet sınavını kazanmakta zorluk çekmektedir. Ancak insanlara karşı hassas ve dürüst birisidir. O, adalet arayışında olan ve Joseon toplumunda en fazla %1’lik kısmın zayıfları koruyabilmesi için elinin kılıç tutması gerektiğine inanan tutkulu bir genç adamdır.

Park Hoon dizide ünlü bir soytarı olan Dal-Moon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri dövüş sanatları konusunda oldukça yetenekli birisidir.


Not: Dizi, 'Haechi' adlı bir mitten esinlenerek kaleme alınmıştır. 'Haechi' (aynı zamanda haetae olarak da bilinir), kötülükten iyiliği ayıran ve adaleti koruyan mistik bir yaratıktır.


Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…