My Country

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 34
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: My Country | 나의 나라
Tür: Tarih, Romantik, Aksiyon
Yönetmen: Kim Jin-Won
Senarist: Chae Seung-Dae
Yapımcı: -
Yayıncı: JTBC
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 4 Ekim 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Seo Hwi
Nam Sun-Ho
Han Hee-Jae
Lee Bang-Won

 

Diğer Oyuncuları:

Kim Seo-Kyung / Sabyung Cheon-Ga
Cho Yi-Hyun / Seo-Yeon
Lee Seung-Chul / Lee Saek


Konusu:

Dizi, Goryeo Hanedanlığı'nın sonu ile Joseon Hanedanlığı'nın başlangıç döneminde, sevdiklerini korumaya çalışan üç kişi etrafında dönecek. İki yakın arkadaş olan Seo Hwi (Yang Se-Jong) ve Nam Sun-Ho (Woo Do-Hwan), 'benim ülkem' konusundaki görüş ayrılıkları nedeni ile kılıçlarını birbirine karşı yöneltir.


Karakterleri:

Yang Se-Jong dizide Seo Hwi karakterini canlandırmaktadır. Onun babası, Joseon’un ilk kralına bağlı ünlü bir generaldir. Kralın adına ülkenin kuzey bölgesini fetheden sert bir generalin oğlu olarak, Seo Hwi'nin adaletsizliğe karşı asla tahammülü yoktur. Ancak aynı zamanda hayatı bir kaosa doğru sürüklense de neşesini asla kaybetmeyen birisidir.

Woo Do-Hwan dizide saygın bir ailenin soyundan gelen Nam Sun-Ho karakterini canlandırmaktadır. Son derece zeki ve birçok konuda oldukça yetenekli birisidir. Ancak annesi en düşük sınıftan olduğu için ailesinin bir parçası olarak kabul görülmemektedir ve bu onda derin yaralar açmıştır. Bu yüzden askeri sınavı geçmek istemektedir. Ancak babasının karıştığı yolsuzluklardan dolayı askeri memur olmaktan vazgeçmek zorunda kalır. Dahası, bir yanlış anlaşılma sonucu, en yakın arkadaşı Seo Hwi (Yang Se-Jong) ile birbirlerine düşman olur.

Seol Hyun dizide ülkesindeki yolsuzluklara karşı savaşan Han Hee-Jae karakterini canlandırmaktadır. 'Yihwaroo' adlı bir istihbarat grubunun lideri olarak yetiştirilmiştir. Dövüş sanatlarında oldukça yetenekli ve aynı zamanda zeki birisidir.

Jang Hyuk dizide Prens Lee Bang-Won karakterini canlandırmaktadır. Babasına Goryeo Hanedanlığı'nı devrip, Joseon Hanedanlığı'nı kurmasına ve tahta çıkmasına yardım eder. Ancak Joseon Hanedanlığı'nın kurulmasında büyük yardımı olmasına rağmen veliaht prens olarak seçilmez. Babası, Bang-Won’un üvey kardeşini veliaht prens olarak ilan eder. Bang-Won tahttan vazgeçmez ve bunun için büyük bir mücadeleye başlar.


Not:

1 – JTBC’nin Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "Be Melodramatic" yayımlanmaktadır ve bu diziden sonra "Chocolate" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: tv.jtbc.joins.com/mycountry


 

Fragman 1


Fragman 2


Fragman 3


Fragman 4


Fragman 5


Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…