Hotel del Luna

Puanı: 4,8/5  Oy Sayısı: 11
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Hotel del Luna | 호텔 델루나
Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Oh Choong-Hwan
Senarist: Hong Jung-Eun, Hong Mi-Ran
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 2019 yılının ikinci yarısı
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jang Man-Wol
Koo Chan-Sung
Yeon-Woo


Diğer Oyuncuları:

Jung Dong-Hwan / Yönetici Noh
Shin Jung-Geun / Kim Seon-Bi
Bae Hae-Sun / Choi Seo-Hee
P.O / Ji Hyun-Joong
Lee Do-Hyun / Go Chung-Myung
Seo Yi-Sook / Ma Go-Sin
Kang Hong-Seok / Sa-Sin
Mina / Yoo-Na
Jo Hyun-Chul / Sanchez


Konusu:

Dizi, Seul’un şehir merkezinde bulunan ve müşterilerinin yalnızca hayaletlerin olduğu 'Hotel del Luna' adlı gizemli bir otelde geçmektedir. Bu otelin CEO’su (IU) yaptığı büyük bir hatadan dolayı lanetlenerek 1000 yıldan fazladır, bu otelde yaşamak zorunda kalmıştır. Bir gün, bir adam (Yeo Jin-Goo) beklenmedik bir şekilde bu otelde yönetici olarak çalışmaya başlar.


Karakterleri:

IU dizide 'Hotel del Luna' adlı hayaletli bir otelin CEO’su olan Jang Man-Wol karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir bayandır. Ancak başkalarına karşı kibar bir insan değildir. Hırçın, huysuz, herkese kuşku ile yaklaşan açgözlü birisidir. 1000 yıldan fazladır bir lanetin etkisi altındadır.

Yeo Jin-Goo dizide 'Hotel del Luna'nın yeni yöneticisi olan Koo Chan-Sung karakterini canlandırmaktadır. Samimi bir şekilde mükemmeliyetçidir. Akılcı birisi gibi görünmesine karşın gerçekte kalbiyle hareket eder. Eskiden çok uluslu bir otel zincirinde yönetici yardımcılığı yapmaktaydı ve bu işi yapan en genç isimdi. Ancak yaşadığı talihsiz bir olaydan sonra bu işi bırakarak, 'Hotel del Luna'da çalışmaya başlar.

Lee Tae-Sun dizide Jang Man-Wol’un (IU) sağ kolu olan Yeon-Woo karakterini canlandırmaktadır. Man-Wol ile uzun zamandır beraber çalışmaktadır ve Man-Wol’un geçmişi ile bir bağlantısı vardır.

Jung Dong-Hwan dizide 'Hotel del Luna'da 30 yıldır çalışan Yönetici Noh karakterini canlandırmaktadır. Jang Man-Wol’un (IU) en büyük destekçilerinden birisidir. Ancak emekliliği yaklaşmıştır.

Shin Jung-Geun dizide 'Hotel del Luna'da barmen olarak çalışan Kim Seon-Bi karakterini canlandırmaktadır. 'Hotel del Luna'nın en uzun süredir çalışanıdır.

Bae Hae-Sun dizide 'Hotel del Luna'da oda yöneticisi olarak çalışan Choi Seo-Hee Bi karakterini canlandırmaktadır. Yerinde duramayan, kıpır kıpır, pratik ve etkin birisidir.

P.O dizide 'Hotel del Luna'nın en genç çalışanı olan Ji Hyun-Joong karakterini canlandırmaktadır. Odukça kibar ve nazik birisidir. Ancak çalışmayı hiç sevmemektedir.

Lee Do-Hyun dizide 'Hotel del Luna'nın güvenlik şefi olan Go Chung-Myung karakterini canlandırmaktadır.

Seo Yi-Sook dizide ruhlar diyarından dünyaya gidip gelen Ma Go-Sin karakterini canlandırmaktadır. Bu şekilde insanların yaşamlarını ve ölümlerini kontrol altına almaktadır.

Kang Hong-Seok dizide 'Hotel del Luna'da hayaletleri ölüleri ruhlar diyarına yönlendiren Sa-Sin karakterini canlandırmaktadır.

Mina dizide 'Hotel del Luna'da kalmaya başlayan Yoo-Na karakterini canlandırmaktadır. 18 yaşında, akıllı ve enerjik bir genç kızdır. Özel bir geçmişe sahiptir.

Jo Hyun-Chul dizide Koo Chan-Sung’un (Yeo Jin-Goo) tek arkadaşı olan Sanchez canlandırmaktadır.


Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…