Justice

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 45
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Justice | 저스티스
Tür: Dram, Hukuk
Yönetmen: Jo Woong
Senarist: Jang Ho (web roman), Jung Chan-Mi
Yapımcı: -
Yayıncı: KBS2
imdb: 7.2
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 17 Temmuz 2019 – 5 Eylül 2019
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Tae-Kyung
Seo Yeon-Ah
Song Woo-Yong
Tak Soo-Ho

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Hak-Joo / Ma Dong-Hyeok
Lee Ho-Jae / Seo Dong-Suk
Kim Ji-Hyun / Cha Nam-Sik
Oh Man-Seok / Joo Man-Yong
Jo Dal-Hwan / Nam Won-Ki
Ji Hye-Won / Jang Young-Mi
Lee Seo-An / Jung Hae-Jin
Yang Hyun-Min / Jang Ji-Soo
Kim Min-Seok / Lee Dong-Il
Kim Hyun-Mok / Lee Tae-Joo
Kim Hee-Chan / Song Dae-Jin
Jang In-Sub / Bölüm Şefi Choi
Lee Seo-Hwan / Bölüm Şefi Kook
Kim Joo-Mi / Shim Sun-Hee
Song Duk-Ho / Shim Kwang-Hee
Lee Dae-Yeon / Dedektif Kang
Lee Bom Sori / Park Hyo-Rim
Heo Dong-Won / Yang Chul-Ki
Lee Gang-Wook / Jo Hyun-Woo
Lee Hwang-Eui / Do Hoon-Je
Han Ki-Joong / Shin Il-Hoon
Lee Eol / Cumhuriyet Başsavcısı
Yang Hee-Won / süper kahraman kostümlü çocuk
Park Seung-Tae / Young-Mi'nin büyükannesi


Konusu:

Dizi, ailesini kaybettikten sonra intikam arayışına giren Lee Tae-Kyung’un (Choi Jin-Hyuk) etrafında dönmektedir. Kardeşinin intikamını almak için bir avukat olsa da şuana kadar tek odağı para olmuştur. Bu yüzden, aralarında zengin bir iş adamı olan Song Woo-Yong’un (Son Hyun-Joo) da bulunduğu zengin kişilerin avukatlığını üstlenmiştir. Ancak, yedi yıl önce, cinayete kurban giden bir kadın oyuncunun davası ile karşılaştığında bu durum değişir.


Karakterleri:

Choi Jin-Hyuk dizide bir avukat olan Lee Tae-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Bir kişinin suçsuzluğunu kanıtlamakta veya en azından şartlı tahliyesini sağlamakta alanın en iyilerindendir. Ancak tüm bunların yanında sahte tanık bulma konusunda kötü bir üne sahiptir.

Nana dizide Seul Merkez Bölge Savcılığı Ofisi’nde görevli bir savcı olan Seo Yeon-A karakterini canlandırmaktadır. Babasının izinden giderek bir savcı olmayı seçmiştir. Güçlü adalet duygusundan dolayı peşine düştüğü bir suçluyu yakalamadan peşini bırakmaz. Bu yüzden de ona 'bomba' adını takmışlardır. Kadın oyuncuların seri cinayetini ve onların ortadan kaybolmasını içeren bir davayı üstlenir. Bu dava üzerinde çalışırken eski erkek arkadaşı, Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk) ile savcı-avukat olarak tekrar karşılaşır.

Son Hyun-Joo dizide bir inşaat şirketinin CEO’su olan Song Woo-Yong karakterini canlandırmaktadır. Daha fazla güç ve para kazanmak için başkalarının açgözlülüğünü ve hırsını kullanmaktadır. Cinayete kurban giden bir kadın oyuncunun davası yüzünden Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk) ile çatışma içerisine girer.

Park Sung-Hoon dizide büyük bir şirkette müdür yardımcısı olarak görev alan Tak Soo-Ho karakterini canlandırmaktadır. Güney Kore’deki en iyi finansal şirketler arasında ilk 10’da olan Jung Jin Group’un varisidir. Alçak gönüllü ve sağlam görüntüsü ile halk tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Ancak hiç kimse onun gerçek yüzünü bilmemektedir.


Not:

1 – Dizi, Jang Ho tarafından kaleme alınan bir web romandan uyarlamadır.

2 – KBS2’nun Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağından önce "Angel's Last Mission: Love" ve bu diziden sonra "When the Camellia Blooms" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.kbs.co.kr/2tv/drama/justice

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter Lee Tae-Kyung (Choi Jin-Hyuk))

 

Fragman 3 (Karakter Seo Yeon-A (Nana))

 

Fragman 4 (Karakter Song Woo-Yong (Son Hyun-Joo))

 

Fragman 5

 

Fragman 6 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…