The Cursed

Puanı: 4,3/5  Oy Sayısı: 7
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: The Cursed | Method | 방법
Tür: Gizem, Gerilim, Fantastik
Yönetmen: Kim Yong-Wan
Senarist: Yeon Sang-Ho
Yapım Şirketi:  Studio Dragon, Lezhin Studio
Yayıncı: tvN
imdb: -
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 10 Şubat 2020 – 17 Mart 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Im Jin-Hee
Baek So-Jin
Jin Jong-Hyun
Jin Kyung

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Moon-Sung / Jung Sung-Joon
Kim Do-Yoon / Yang Jin-Soo
Kim Min-Jae / Lee Hwan
Lee Joong-Ok / Cheon Joo-Bong
Choi Byung-Mo / Kim Joo-Hwan
Kim In-Kwon / Kim Pil-Sung
Ko Kyu-Pil / Tak Jung-Hoon
Jo Jung-Yoon / kadın sekreter
Park Sung-Il


Konusu:

Dizi, bir muhabirin (Uhm Ji-Won) ülkenin en büyük bilişim şirketi olan 'Forest'ın gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya çalışmasını konu almaktadır. Bir gün, insanüstü yeteneklere sahip olan bir kız (Jeong Ji-So) ile tanışır ve birlikte bir şeytana karşı mücadele eder.


Karakterleri:

Uhm Ji-Won dizide bir muhabir olan Lim Jin-Hee karakterini canlandırmaktadır. Adalet için savaşan birisdir. Bir gün, 'Forest' şirketini içeren bir davanın peşine düşer ve bir ruh tarafından ele geçirilmiş ve özel bir yeteneğe sahip So-Jin adında bir kız (Jeong Ji-So) ile tanışır.

Jeong Ji-So dizide özel bir yeteneği olan Baek So-Jin karakterini canlandırmaktadır. Bu yeteneği, diğer insanları lanetlemesini sağlamaktadır. O ve Lim Jin-Hee (Uhm Ji-Won), bir şeytan olan Jin Jong-Hyun’a (Sung Dong-Il) karşı mücadele eder.

Sung Dong-Il dizide 'Forest' şirketinin başkanı olan Jin Jong-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Bir şeytan çıkarma ayininden sonra şirketi başarılı bir hale gelir ve Şamanizm’e inanmaya başlar.

Jo Min-Soo dizide 'Forest' şirketinin bağlı manevi bir danışmanlık şirketinin başkanı olan Jin Kyung karakterini canlandırmaktadır.


Not: 

1 – tvN’in Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "Black Dog" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "A Piece of Your Mind" yayımlanacaktır.


Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/thecursed

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Fragman 7 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

VİDEOLAR

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…