Money Game

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 24
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Money Game | 머니게임
Tür: Dram
Yönetmen: Kim Sang-Ho
Senarist: Lee Young-Mi
Yapım Şirketi: Studio Dragon, JS Pictures
Yayıncı: tvN
imdb: 8.3
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 15 Ocak 2020 – 5 Mart 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Chae Yi-Hun
Lee Hye-Joon
Heo Jae


Diğer Oyuncuları:

Yoo Teo / Yoo Jin-Han
Choi Duk-Moon / Kook Kyung-Min
Choi Woong / Han Sang-Min
Choi Byung-Mo / Na Joon-Pyo
Jo Jae-Ryong / Jo Hee-Bong
Oh Ryong / Park Soo-Jong
Amy Aleha / Shannon
Bang Eun-Hee / Lee Man-Ok
Kim Jung-Pal / Jin Soo-Ho
Mi-Ram / Jin Ma-Ri
Song Jae-Ryong / Kang Nam-Jin
Jeong Dong-Hwan / Chae Byung-Hak
Jeon Mu-Song / Yaşlı Adam Kwak
Lee Seung-Chul / Başkan Go Sang-Ho
Lim Chul-Hyung / Meclis Üyesi Shin Sung-Chul
Bae Ki-Bum / Meclis Üyesi Kim
Lee Suk-Joon / Lee Hye-Joon'un babası
Kim Jong-Goo / Lee Jin-Seok
Park Ji-Il / Kim Ho-Jong
Ko Han-Min / hükümet yetkilisi
Kim Yoon-Joo / Uluslararası Finans Bürosu çalışanı
Kim Seung-Wook / Kang Won-Hee
Lee Hyo-Bi / Lee Hye-Joon (7 yaşındaki)
Won Ji-Woo / Lee Hye-Joon (12 yaşındaki)


Konusu:

Dizi, bir grup insanın ülkenin ikinci bir 'IMF krizine' düşmesini önlemeye çalışmasını konu almaktadır. Kore Devleti’nin sahip olduğu bir banka iflasın eşiğindedir. Ülke, 1997 yılında yaşanan krizine benzer başka bir kriz yaşmaktan endişe duymaktadır. Finansal Hizmetler Komisyonundaki insanlar gelebilecek bu krizi önlemek için mücadele eder.


Karakterleri:

Ko Soo dizide Finansal Hizmetler Komisyonu’ndaki Ekonomi Politika Bürosu’nda şef olarak görev alan Chae Yi-Hun karakterini canlandırmaktadır. Babası, Güney Kore'deki en iyi ekonomisttir. Ancak Chae Yi-Hun, kendi yeteneği ile tanınabilmek için babasının kimliğini gizler.

Shim Eun-Kyung dizide Uluslararası Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Uluslararası Finans Bürosu’nda yeni çalışmaya başlayan Lee Hye-Joon karakterini canlandırmaktadır. Ailesi 'IMF krizi' sırasında, çok büyük maddi sıkıntı yaşadığı için zor bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Bu yüzden, istikrarlı bir gelir elde etmek ve bir devlet memuru olmak için çok çalışmıştır. Onun en büyük hayali, bir gün kendi binasına sahip olmak ve parayı dert etmeden kolay bir yaşam sürmektir.

Lee Sung-Min dizide Finansal Hizmetler Komisyonu’nun başkanı olan Heo Jae karakterini canlandırmaktadır. 1997’deki, 'IMF krizini' yaşayan biri olarak o zamanki Kore’nin güçsüz mali altyapısı onu hayal kırıklığına uğratmıştır. Şimdilerde, onun en büyük hedefi, ülkenin mali altyapısını ne pahasına olursa olsun iyileştirmektir. Bu yüzden, hedefine ulaşmak için hiçbir şeye sadık kalmaz ve yasaları göz ardı eder.


Not: 

1 – tvN’in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Psychopath Diary" ve bu diziden sonra "Memorist" yayımlanmıştır.


Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/moneygame

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2), (3)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, romantik-komedi-gençlik türündeki "Cheer Up!". Dizide okulun en iyi öğrencileri ile okulun en kötü öğrencilerin arasındaki aşk, dostluk, sahtekarlık, yalancılık gibi şeyleri anlatıyor. Diziyi izlerken çok eğlendim umarım sizde eğlenirsiniz. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…