365: One Year Against Destiny

Puanı: 3,5/5  Oy Sayısı: 2
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: 365: One Year Against Destiny | 365: 운명을 거스르는 1년
Tür: Gerilim, Gizem, Fantastik
Yönetmen: Kim Kyung-Hee
Senarist: Kurumi Inui (roman), Lee Seo-Yoon, Lee Soo-Kyung
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: Mart 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Ji Hyung-Joo
Shin Ga-Hyun
Lee Shin
Bae Jung Tae
Seo Yeon-Soo


Diğer Oyuncuları:

Kim Ha-Kyung / So Hye-In


Konusu:

Dizi, hayatlarını mükemmelleştirebilmek için zamanda geriye giden bir grup insanın etrafında dönmektedir. 10 kişi, geçmişte 1 yıl geri gider. Ancak bu süreçte kaderleri değişir ve gelecekleri belirsiz hale geldikçe, gizemli bir hayatta kalma oyunun içinde sıkışıp kalırlar.


Karakterleri:

Lee Joon-Hyuk dizide bir dedektif olan Ji Hyung-Joo karakterini canlandırmaktadır. 7 yıl önce, trafik şubesinde çalışırken bir suçlu yakalayarak rütbe atlar ve şiddet suçları birimine atanır. 1 yıl öncesine gidip hayatını 'sıfırlama' düşüncesi hoşuna gitmiş olsa da zaman içinde birlikte geriye gittiği insanlar arasında gizemli olaylar meydana gelince gerçeği araştırmaya başlar.

Nam Ji-Hyun dizide bir webtoon yazarı olan Shin Ga-Hyun karakterini canlandırmaktadır. 3 yıldır, yayımlanmaya devam eden ve oldukça popüler bir webtoon olan 'Hidden Killer'ın yazarıdır. Binlerce iyi yorum almış olsa bile, aldığı kötü bir yorumu düşünmekten kendini asla alıkoyamayacak kadar mükemmeliyetçidir ve 'en iyi değerlendirilen eser yazarı' olan unvanını bırakmayı reddeden bir işkoliktir. Bu yüzden, webtoonları üzerinde her zaman oldukça fazla çalışır ve hiçbir zaman hayattan zevk alacak zamanı olmaz. Bir gün, hayatını cehenneme çeviren bir kaza geçirir. Zamanda 1 yıl öncesine, zamanda yolculuk teklif edildiğinde, hayatını düzeltmek için bir şans yakaladığını düşünür. Ancak, hiçte beklemediği bir olayla karşılaşır.

Kim Ji-Soo dizide bir psikiyatrist olan Lee Shin karakterini canlandırmaktadır. Hiç kimse onun gerçekte kim olduğunu bilmemektedir ve oldukça gizemli birisidir.

Yang Dong-Geun dizide eski bir mahkûm olan Bae Jung-Tae karakterini canlandırmaktadır. Kumar bağımlısıdır ve borçlarını ödemek için bir tefeci için çalışmaktadır.


Not: 

1 – Dizi, "Repeat" adlı bir Japon romandan uyarlamadır. Ayrıca daha sonra, roman Japonlar tarafından, 2018 yılında "Wheel of Fortune" adlı bir diziye uyarlanmıştır.


Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

VİDEOLAR

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…