Move To Heaven

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 5
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Move To Heaven | 무브 투 헤븐: 나는 유품정리사입니다
Tür: Dram
Yönetmen: Kim Sung-Ho
Senarist: Kim Sae-Byul (kompozisyon), Yoon Ji-Ryeon
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: Netflix
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: -
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jo Sang-Goo

 

Diğer Oyuncuları:

---

 

Konusu:

Dizi, Asperger sendromu (diğer insanlarla etkileşimi oldukça zorlaştıran gelişimsel bir bozukluk - sosyal becerileri zayıftır, rutini severler ve değişiklikten hoşlanmazlar) olan bir genç adam ile eski bir mahkûm olan amcasının (Lee Je-Hoon) etrafında dönmektedir. Birlikte yaşam ve ölümün, aile ve iletişimin önemini kavrarlar.


Karakterleri:

Lee Je-Hoon dizide eski bir mahkûm olan Jo Sang-Goo karakterini canlandırmaktadır. Kaba ve oldukça soğuk birisidir. Onu harekete geçiren tek şey paradır. Yasadışı müsabakalarda yer alan bir dövüş sanatçısıydı. Bir gün, yer aldığı bir müsabaka sırasında çıkan olaydan dolayı hapse girer. Hapishaneden çıktıktan sonra, bir şekilde, yalnız başına yaşayan ve Asperger sendromu olan yeğeni Gue-Roo’nun koruyucusu olur.


Not: 

1 – Dizi, Kim Sae-Byul’un kaleme aldığı ve kurgusal olmayan "The Things We Leave Behind" adlı bir kompozisyondan uyarlamadır. Kim Sae-Byul, ölen kişinin bıraktığı yazıları düzenlemek için çalışan Kore’deki ilk kişidir.


Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

VİDEOLAR

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…