It's Okay to Not Be Okay

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 148
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: It's Okay to Not Be Okay | Psycho But It's Okay | 사이코지만 괜찮아
Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Park Shin-Woo
Senarist: Jo Yong
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Story TV, Gold Medalist
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 20 Haziran 2020 – 9 Ağustos 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Moon Kang-Tae 
Go Mun-Young
Moon Sang-Tae
Nam Joo-Ri

 

Diğer Oyuncuları:

Kim Joo-Hun / Lee Sang-In
Jang Young-Nam / Park Haeng-Ja
Park Jin-Joo / Yoo Seung-Jae
Jang Gyu-Ri / Sun-Byeol
Lee Eol / Ko Dae-Hwan
Kang Ki-Doong / Jo Jae-Soo
Kim Chang-Wan / Oh Ji-Wang
Kim Mi-Kyung / Kang Soon-Duck
Kim Ki-Cheon / Kan Pil-Wong
Jeong Jae-Kwang / Joo Jung-Tae
Seo Joon / Kwon Min-Seok
Choi Woo-Sung / Oh Cha-Yong
Ji Hye-Won / Lee A-Reum
Kang Ji-Eun / Park Ok-Ran
Joo In-Young / Yoo Sun-Hae
Woo Jung-Won / Oh Jung-A
Cho Si-Yeon
Moon Woo-Jin / Moon Kang-Tae (çocuk)
Kwak Dong-Yeon / akıl hastası (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, psikiyatri bölümünde çalışan bir adam (Kim Soo-Hyun) ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan bir kadının (Seo Ye-Ji) etrafında dönmektedir. Adamın aşka ayıracak vakti yoktur. Kadın ise aşk hakkında hiçbir şey bilmemektedir. Ancak, ikisi birbirlerini tanıdıkça yakınlaşır ve aşk sayesinde zorlukların üstesinden gelir. Kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfederler.


Karakterleri:

Kim Soo-Hyun dizide psikiyatri bölümünde çalışan Moon Kang-Tae karakterini canlandırmaktadır. Görevi, hastaların durumunu not etmek, hastaların kavga etmesi veya kaçması gibi beklenmedik durumlarla başa çıkmaktır. Çocukken anne ve babası kaybeder. Bu yüzden, küçük yaşından itibaren hem otizm spektrum bozukluğundan muzdarip abisine (Oh Jung-Se) bakabilmek hem de geçimini sağlayabilmek için sadece para kazanmaya odaklanmıştır. Yaşam şartlarının oluşturduğu günlük stresten dolayı yorgun düştükçe, gelecekte hayatının daha iyi olacağına dair umutları ya da büyük hayalleri yoktur.

Seo Ye-Ji dizide popüler bir çocuk kitabı yazarı olan Go Mun-Young karakterini canlandırmaktadır. Annesi gizem romanı yazarı, babası Kore Dili Bölümü profesörüdür. Antisosyal kişilik bozukluğundan muzdariptir. Bu yüzden, çocukluğu boyunca diğer insanlarla sosyalleşme konusunda oldukça kötüydü ve diğer çocuklardan zorbalığa maruz kaldı.

Oh Jung-Se dizide inanılmaz yetenekli bir illüstratör olan otizmli Moon Sang-Tae karakterini canlandıracak. Moon Kang-Tae’nin (Kim Soo-Hyun) abisidir ve Kang-Tae’nin en büyük yaşama sebebidir.

Park Gyu-Young dizide bir hemşire olan Nam Joo-Ri karakterini canlandırmaktadır. Moon Kang-Tae (Kim Soo-Hyun) ile aynı hastanenin psikiyatri bölümünde çalışmaktadır. Seul’deki hayatını bir kenara bırakarak, hasta annesine bakmak için hemşire olarak iş bulduğu memleketine geri döner. Moon Kang-Tae ile sadece bir iş arkadaşı değildir. İkisi de dostluk ve aşk arasındaki ince bir çizgide yürümektedir.


Not: 

1 – tvN’in Cumartesi & Pazar  dizi kuşağında bu diziden önce "When My Love Blooms" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Stranger 2" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi (tvN): program.tving.com/tvn/tvnpsycho
Resmi Web Sitesi (Netflix): netflix.com/tr/TITLE/81243992

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…