Dinner Mate

Puanı: 4,4/5  Oy Sayısı: 61
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Dinner Mate | Shall We Eat Dinner Together? | Would You Like To Have Dinner Together? | 저녁 같이 드실래요
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Ko Jae-Hyun
Senarist: Park Shi-In (webtoon), Park Jae-Bum
Yapım Şirketi: Victory Content
Yayıncı: MBC
imdb: -
Bölüm Sayısı: 32
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 25 Mayıs 2020 – 14 Temmuz 2020
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kim Hae-Kyung
Woo Do-Hee
Jung Jae-Hyuk
Jin No-Eul
Keanu
Nam A-Young

 

Diğer Oyuncuları:

Ko Kyu-Pil / Park Jin-Kyu
Lee Hyun-Jin / Kang Gun-Woo
Ahn Tae-Hwan / Kim Jung-Hwan
Kim Seo-Kyung / Lee Byeong-Jin
Jeon Guk-Hyang / Lee Moon-Jung
Oh Hye-Won / Im So-Ra
Jung Eun-Pyo / Woo In-Ho
Yoon Bok-In / Jeon Sung-Ja
Kwak Soo-Jung / pansiyon sahibi
Ki Eun-Yoo / Kim Hae-Kyung (çocuk)
Kim Jung-Hyun / Young-Dong (konuk oyuncu)
Jung Sang-Hoon / ER doktor (konuk oyuncu)
Kim Hyun-Sook / Geun-Hee (konuk oyuncu)
Lee Si-Eon / yemek kamyonu sahibi (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, bir adam (Song Seung-Heon) ile bir kadının (Seo Ji-Hye) arasındaki karmaşık ilişkiyi konu almaktadır. Birbirlerini tanımayan bir adam ve bir kadın, bir şekilde birlikte bir akşam yemeği yerler. Daha sonra, bir kaç kez daha, şans eseri karşılaşıp, birlikte akşam yemeği yemeği yer ve ilk aşklarının kendilerinde oluşturduğu yaralardan bahsederler. Yedikleri yemek ile acılarının azaldığını ve kendilerini iyi hissettiklerini fark edince, ara sıra bir araya gelerek birlikte akşam yemeği yemeğe başlarlar.


Karakterleri:

Song Seung-Heon dizide bir psikiyatrist olan Kim Hae-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Hastalarını yaygın olmayan bir teknik ile tedavi etmektedir. Hastalarını birlikte yedikleri yemekler sırasında gözlemlemektedir ve onları dinlemektedir.

Seo Ji-Hye dizide '2N Box' adlı bir youtube kanalının planlama ekibinde yer alan Woo Do-Hee karakterini canlandırmaktadır. İlk kez, 20’li yaşlarının başında birisi ile çıktıktan sonra kalbi çok kırılır ve ardından yaşadığı ilişkide ihanete uğrar.

Lee Ji-Hoon dizide serbest çalışan bir tıp gazetecisi olan Jung Jae-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Woo Do-Hee’nin (Seo Ji-Hye) üniversiteden arkadaşıdır ve üniversite yıllarında ikisinin romantik bir ilişkisi vardı. Ancak, mezuniyet sırasında, yurt dışına gideceği için ondan ayrılır. 5 yıl sonra, sadece Woo Do-Hee için geri döner.

Son Na-Eun dizide bir fitness eğitmeni olan Jin No-Eul karakterini canlandırmaktadır. Çarpıcı bir görünüme sahip olduğu için sosyal medyada oldukça popülerdir. Kim Hae-Kyung’un (Song Seung-Heon) eski kız arkadaşıdır. Ne yaparsa yapsın, büyün hareketlerini anlayışla karşıladığı için kendisini sevmediğini ve bu yüzden kendisinden ayrıldığını düşünürdü. Ancak, Kim Hae-Kyung kadar iyi bir adam olmadığını fark ettiği zaman, onunla tekrar bir araya gelmek için elinden geleni yapmaya başlar.


Not: 

1 – Dizi, Park Shi-In tarafından kaleme alınan 'Shall We Eat Dinner Together?' adlı bir webtoondan uyarlamadır.

2 – MBC’nin Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "365: Repeat The Year" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "United Effort to Accomplish One Thing" yayımlanacaktır.


Resmi Web Sitesi: imbc.com/broad/tv/drama/dinnermate


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…