Memorials

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 31
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Memorials | Into The Ring | The Ballot | 출사표
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Hwang Seung-Ki
Senarist: Moon Hyun-Kyeong
Yapım Şirketi: Celltrion Entertainment, Frame Media
Yayıncı: KBS2
imdb: -
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 1 Temmuz 2020 – 20 Ağustos 2020
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Koo Se-Ra
Seo Kong-Myung
Yoon Hee-Soo


Diğer Oyuncuları:

Han Joon-Woo / Kim Min-Jae
Ahn Nae-Sang / Jo Maeng-Deok
Bae Hae-Sun / Won So-Jung
Kim Mi-Soo / Kwon Woo-Young
Shin Do-Hyun / Jang Han-Bi
Ahn Kil-Kang / Koo Young-Tae
Jang Hye-Jin / Kim Sam-Sook
Choi Go / Choi Ja-Ryong
Yun Ju-Sang / Bong Chu-San
Oh Dong-Min / Go Dong-Chan
Seo Jin-Won / Sim Jang-Yang
Park Sung-Geun / Lee Dae-Cheol
Kim Hyun-Mok / Jung Yong-Kyu
Lee Seo-Hwan / Heo Deok-Goo
Lee Chang-Jik / Shi Dan-Kyu
Han Dong-Kyu / Jang Ha-Woon
Yu Seong-Ju / Yang Nae-Sung
Shin Joo-Hyup / Oh Byeong-Min
Park Mi-Hyun / Son Eun-Sil
Seo Yun-Hyuk / Seo Kong-Myung (genç)


Konusu:

Dizi, 'İlçe Halk Konseyi' acemi üyesi (Nana) ile ilkelerine bağlı bir memurun (Park Sung-Hoon) yolsuzluk yapan politikacıları açığa çıkarmak için birlikte çalışmasını konu almaktadır. İkili bu mücadele sırasında, yavaş yavaş kalplerini birbirlerine kaptırır.


Karakterleri:

Nana dizide akla gelebilecek her part-time işinde çalışan Koo Se-Ra karakterini canlandırmaktadır. Ne bir statüsü ne de fazla parası vardır. Ancak, kendine güveni oldukça fazla birisidir. Yerel ilçe ofisine, sürekli sivil şikâyette bulunduğu ve bir çözüme ulaşana kadar şikâyette bulunmaya devam ettiği için memurların baş belasıdır. Bir gün, 'İlçe Halk Konseyi'nin bir üyesi olma fırsatı yakalar. Dahası, 90 iş günü sürecek olan 'İlçe Halk Konseyi' üyeliği ona 50 Milyon Won kazandıracaktır.

Park Sung-Hoon dizide yerel bir ilçe ofisinde bir memur olarak çalışan Seo Kong-Myung karakterini canlandırmaktadır. İşini her zaman iyi ve kurallara uygun olarak yapar. Ancak, diğer insanların işlerinde yaptıkları hataları her seferinde onların yüzlerine vurduğu için kimse onunla çalışmak istememektedir. Koo Se-Ra (Nana) ile karşılaştıktan sonra hayatı oldukça ilginçleşir.

Yoo Da-In dizide başarılı bir avukat olan Yoon Hee-Soo karakterini canlandırmaktadır. Elit bir üniversitenin hukuk bölümünden mezundur. Çok çalışması sayesinde, mesleğinde büyük bir başarı elde etmiş, hırslı ve mükemmeliyetçi birisidir. Bağlantıları aracılığıyla Ulusal Meclis'te yer almayı hedeflemektedir.

Han Joon-Woo dizide bir sekreter olan Kim Min-Jae karakterini canlandırmaktadır.

Bae Hae-Sun dizide belediye başkanı olan Won So-Jung karakterini canlandırmaktadır. Kamu sınavını geçtikten sonra sırasıyla Seul sözcüsü baş yöneticisi, planlama ve koordinasyon bakan yardımcısı, belediye başkan yardımcısı olmuş ve son olarak belediye başkanlığına kadar yükselmeyi başarmıştır. Siyasi partisi ile birlikte Mawon bölgesini ele geçirmeye çalışan hırslı ve soğukkanlı birisidir.

Oh Dong-Min dizide bir meclis üyesi olan Go Dong-Chan karakterini canlandırmaktadır. Babasının sayesinde bu ayrıcalıklı pozisyonu elde edebilmiştir. Yoon Hee-Soo’ya (Yoo Da-In) karşı romantik duygular beslemektedir.

Kim Hyun-Mok dizide ilçe ofisinin en genç çalışanı olan Jung Yong-Kyu karakterini canlandırmaktadır. Sadece çok konuşkan biri değil aynı zamanda siyasi stratejiler oluşturmak için çevresini gözlemleyerek bilgi toplayan biridir.


Not: 

1 – KBS2’nun Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Soul Mechanic" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Do Do Sol Sol La La Sol" yayımlanacaktır.


Resmi Web Sitesi: program.kbs.co.kr/2tv/drama/intothering

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Fragman 6

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, aksiyon-gizem-fantastik/bilimkurgu türündeki "Memorist". Dizide insanların zihnini okuyabilen bir dedektif ve yetenekli bir suç profilcisinin katil yakalarken yaşadıkları olayları anlatıyor. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…