Joseon Exorcist

Puanı: 3,5/5  Oy Sayısı: 2
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Joseon Exorcist | 조선구마사
Tür: Tarih, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen: Shin Kyung-Soo
Senarist: Park Kye-Ok
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: SBS
imdb: -
Bölüm Sayısı: -
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 2021
Yayın Günleri ve Saati: -
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kral
Taejong
Prens
Chungnyeong
Veliaht Prens
Yangnyeong

 

Diğer Oyuncuları:

---


Konusu:

Dizi, kötü bir ruhla mücadele eden Joseon Kralı Taejong’un (Kam Woo-Sung) etrafında dönmektedir. Kral Taejong, veliaht prens olduğu dönemde, ülkenin kuzeyinde devriye gezerken insanlara hükmetmek isteyen kötü bir ruhla karşılaşır ve kötü ruhu mühürlemeyi başarır. Ancak Kral olduktan sonra kötü ruh Joseon topraklarında yeniden dirilir.


Karakterleri:

Kam Woo-Sung dizide Joseon Hanedanlığının Kralı Taejong karakterini canlandırmaktadır. Veliaht prens olduğu dönemde Lee Bang-Won adı ile bilinmekteydi ve o dönemde kötü bir ruhu alt etmeyi başarmıştı. Tahta geçtikten sonra Taejong ismini aldı. Kral Taejong, babasının Joseon Hanedanlığını kurmasına yardım ettiği için kendisi ile gurur duymaktadır. Ancak Joseon'un kuruluşu sırasında bu kadar çok insanı öldürmekten de ağır bir suçluluk duymaktadır. Soğukkanlı ama güçlü bir kraldır.

Jang Dong-Yoon dizide Kralı Taejong’un (Kam Woo-Sung) oğlu Prens Chungnyeong karakterini canlandırmaktadır. Onun tek ilgi alanı bilimdir. Aniden ortaya çıkan ve kötü ruhun neden olduğu bir krizle karşı karşıya kalır. Joseon halkını korumak için kötü ruha karşı savaşamaya başlar.

Park Sung-Hoon Kralı Taejong’un (Kam Woo-Sung) oğlu Veliaht Prens Yangnyeong karakterini canlandırmaktadır. Dışarıdan bakılınca kendine güvenen biri gibi görünmesine karşın aslında içten içe babasının kendisini taht için kesin olarak tanıyıp tanımayacağı konusunda güçlü bir korku duymaktadır. Babasının gözüne girmek için elinden geleni yapmaktadır. Ancak yaptıkları asla yeterince iyi görünmektedir. Buna rağmen Kral Taejong, ilk oğlu Veliaht Prens Yangnyeong'un bir sonraki kral olması için güçlü bir arzu duymaktadır. Daha sonra Veliaht Prens Yangnyeong'un açgözlülülüğü kötü ruhla bir sözleşme yapması onu için körükler.


Not: 

1 – Dizi, gerçek hayatta yaşamış tarihi bir figür ile fantastik unsurların bir araya getirilmesiyle kurgulanmıştır.


Kaynakları: (1)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…