Illang: The Wolf Brigade

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 3
  Maysa tarafından

Adı: Illang: The Wolf Brigade | Jin-Roh: The Wolf Brigade | 인랑
Tür: Aksiyon
Yönetmen: Kim Jee-Woon
Senaryo: Mamoru Oshii (orijinal hikaye), Kim Jee-woon
Yapımcı: Kim Lewis Taewan, Tommy Suh
Görüntü Yönetmeni: -
Müzik: Mowg
Dağıtımcı: Warner Bros.
Yapım Şirketi: Lewis Pictures
imdb: 7.6
daum: 5.6
Süresi: 139 Dakika
Yapım Yılı: 2017 – 2018
Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2018
Bütçe: -
Gişe: -
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

 

Oyuncuları:

Im Joong-Kyung
Lee Yoon-Hee
Jang Jin-Tae
Han Sang-Woo
Kim Cheol-Jin
Koo Mi-Kyung

 

Diğer Oyuncuları:

Heo Jun-Ho / Lee Ki-Seok
Kim Hyun-Joon / In-Rang 6
Lee Je-Yeon

 

Konusu:

Film, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin birleşme kararından sonra gelişen olayları konu almaktadır.

2029 yılında Kuzey Kore ve Güney Kore hükümeti birleşerek bir devlet kurmayı kabul eder. Son 5 yıldır da bunun için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu arada, birleşmeyi destekleyen ve bu birleşmeye karşı çıkanlar olmak üzere insanlar iki gruba ayrılır ve büyük tartışmalar meydana gelir. 'Sect' adı altında birleşmeye karşı olan bir terör örgütü ortaya çıkar ve terörist eylemlerde bulunmaya başlar. Dahası elinde büyük bir güç barındıran hükümet istihbarat ajansıda birleşmeye karşıdır. Bunun üzerine özel bir polis gücü oluşturulur.

 

Karakterleri:

Kang Dong-Won filmde özel görev gücünün bir üyesi olan Im Joong-Kyung karakterini canlandırmaktadır.

Han Hyo-Joo filmde Lee Yoon-Hee karakterini canlandırmaktadır. Onun ablası 'Sect' örgütünün bir üyesidir ve ablası, Im Joong-Kyung’un (Kang Dong-Won) gözleri önünde, bir intihar saldırısı sırasında ölür.

Jung Woo-Sung filmde bir tatbikat şefi olan Jang Jin-Tae karakterini canlandırmaktadır. O, bir eğitim merkezinin müdürüdür. Onun karakteri Im Joong-Kyung’u (Kang Dong-Won) özel görev gücünün en iyisi olması için eğitir.

Kim Moo-Yul filmde kamu güvenlik biriminin temsilcisi olan Han Sang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri Im Joong-Kyung (Kang Dong-Won) ile birlikte eğitim aldı ve eskinden onunla yakın arkadaştı.

Minho filmde bir ajan olan Kim Cheol-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, özel görev gücünün bir ajanıdır.

Han Ye-Ri filmde Lee Yoon-Hee’nin (Han Hyo-Joo) arkadaşı olan Koo Mi-Kyung karakterini canlandırmaktadır. "Sect"in bir üyesidir.

Heo Jun-Ho filmde kamu güvenlik biriminin başındaki Lee Ki-Seok karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri her iki ülkenin birleşmesini istememektedir.

 

Not: Film, yönetmenliği Hiroyuki Okiura yapan ve Hiroyuki Okiura tarafından kaleme alınan 1999 yapımı "Jin-Roh: The Wolf Brigade" adlı Japon bir animeye dayanmaktadır.

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam ve içerik ile alakasız link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…