The Swordsman

Puanı: 4,7/5  Oy Sayısı: 19
  Maysa tarafından

Adı: The Swordsman | 검객
Tür: Tarih
Yönetmen: Choi Jae-Hun
Senaryo: Choi Jae-Hun
Yapımcı: -
Görüntü Yönetmeni: -
Müzik: -
Dağıtımcı: Opus Pictures
Yapım Şirketi: -
imdb: -
daum: -
Süresi: 100 Dakika
Yaş Sınırı: 15+
Yapım Yılı: 2017
Gösterim Tarihi: 23 Eylül 2020
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece


Oyuncuları:

Tae-Yul
Tae-Ok
Min Seung-Ho
Kyeom Sa-Bok

 

Diğer Oyuncuları:

Joe Taslim / Gurutai
Lee Na-Kyung
Jang Hyun-Sung / kral
Kim Yun-Tae
Choi Jin-Ho / Lee Mok-Yo

 

Konusu:

Film, Ming Hanedanlığından Qing Hanedanlığına geçiş döneminde, Joseon Hanedanlığı’nda yaşayan bir kılıç ustasının (Jang Hyuk) hikâyesini konu almaktadır. Gwanghaegun'un tahttan indirilmesinden sonra, ülkenin en iyi kılıç ustası Tae-Yool (Jang Hyuk) ortadan kaybolur. Joseon Hanedanlığı, Qing ve Ming Hanedanlığı arasındaki çatışma nedeniyle kaos içerisindedir. Qing imparatorluk ailesinin bir üyesi ve aynı zamanda acımasız bir komutan olan Gurutai (Joe Taslim), Joseon Hanedanlığı’ndan mantıksız taleplerde bulunur. Bunun sonucunda, Tae Yool’un kızı Tae-Ok (Kim Hyun-Soo), Gurutai’nin adamları tarafından götürülür. Tae-Yool, kızını kurtarmak için tekrar kılıcını eline alır.


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2), (3)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…