Ghost

Puanı: 3/5  Oy Sayısı: 2
  Hamlet tarafından

Adı: Ghost | Phantom | 유령
Tür: Tarih, Aksiyon, Gizem
Yönetmen: Lee Hae-Young
Senaryo: -
Yapımcı: -
Görüntü Yönetmeni: -
Müzik: -
Dağıtımcı: CJ ENM
Yapım Şirketi: -
imdb: -
daum: -
Süresi: -
Yaş Sınırı: -
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Gösterim Tarihi: -
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece, Japonca

 

Oyuncuları:

Junji Murayama
Park Cha-Kyung
Yuriko
Kaito
Baek-Ho


Diğer Oyuncuları:

Seo Hyun-Woo / Bölüm Şefi Cheon Kye-Jang


Konusu:

Film, 1933’te, Kore Japon işgali altındayken, 'Ghost' adlı Japon karşıtı bir örgütün casusları olmak ile suçlanan 5 kişinin etrafında dönmektedir. Sorgulanmak üzere izole edilmiş bir otelin içinde tutulan 5 kişi (Sol Kyung-Gu, Lee Honey, Park So-Dam, Kim Dong-Hee, Seo Hyun-Woo), birbirlerinden şüphe ederken her biri bulundukları yerden kaçmak için her türlü yolu dener.

Bu 5 kişi; Junji Murayama (Sol Kyung-Gu) bir Japon polis memurudur. Eskiden Japonya'nın istihbarat teşkilatının bir üyesiydi. Ancak şimdi Kore'nin Japon sömürge hükümeti için iletişimi denetlemektedir. Park Cha-Kyung (Lee Honey) filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için kodlanmış mesajları kaydeden bir iletişim çalışanıdır. Yuriko (Park So-Dam) filmde Kore'nin Japon sömürge hükümeti için üst düzey bir yetkilinin sekreteri olarak çalışmaktadır. Aslen bir Korelidir. Baek-Ho (Kim Dong-Hee) filmde Park Cha-Kyung’un (Lee Honey) genç meslektaşıdır. Bölüm Şefi Cheon Kye-Jang (Seo Hyun-Woo) Kore'nin Japon sömürge hükümeti için çalışan bir kriptograftır. Ürkek biri gibi görünmektedir ve şifre çözme konusunda son derece yetenekli birisidir.

Kaito (Park Hae-Soo) filmde 'Ghost' örgütünün casusunu bulmak için soruşturmayı yönetmektedir.


Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…