Amerikalıların 5 Favori Koreli Aktörü, Aktrisi ve Draması

  92Sunbea   |     4-02-2017, 15:17


Kore İçerik Ajansı’nın ABD şubesi geçtiğimiz günlerde iki haftalık bir süre boyunca çevrimiçi K-drama siteleri aracılığıyla yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını açıkladı.


Ankete göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki K-drama izleyicilerinin yüzde 73,5'ini 10 ila 35 yaş arasında kadınlar oluşturuyor. Favori türün büyük çoğunluğunu ise yüzde 61,8 ile romantik komedi oluşturuyor. Melodramlar ve tarihi dramalar ise yüzde 11,7 ve yüzde 9,9 ile ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

 

Toplu Sonuçlar:

Favori Koreli Aktörler:
1. Lee Min-Ho
2. Lee Jun-Ki
3. Lee Jong-Suk
4. Song Joong-Ki
5. Ji Chang-Wook

Favori Koreli Aktrisler:

1. Park Shin-Hye
2. Gong Hyo-Jin
3. IU
4. Song Hye-Kyo
5. Hwang Jung-Eum

Favori K-dramalar:

1. Descendants of the Sun
2. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
3. W
4. Cinderella with Four Knights
5. Oh My Venus

Biz de sitemizde 2016 yılının enlerini belirlemek için bir anket yapmıştık. (Bu bağlamda bakınız: http://guneykoresinemasi.com/haberler/2830-sizlerin-belirledigi-2016-yilinin-en-iyileri.html) Amerika’da yapılan bu araştırma 2016 yılı ile sınırlandırılmamış. Kore sinema-televizyon sektöründe bir zaman sınırlaması yapmadan enleri belirlemek, çok zor olacaktır. Bu yüzden her sene sitemiz, yılın enlerini belirlemek için anket düzenliyor. Sizin, ABD’de yapılan bu araştırma hakkındaki düşünceniz nelerdir?

 

Kaynak: soompi

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…