"Çarpışma" Dizisi Kore’den Bir Ödül Aldı

  Maysa   |     29-08-2019, 14:34

Bu yıl, 14.sü düzenlenen '2019 Seul Uluslararası Drama Ödülleri'nde, Türkiye yapımı, "Çarpışma" dizisi bir ödül kazandı.

'Seul Uluslararası Drama Ödülleri' bünyesinde 61 ülkeden, 271 yapımı incelendi ve eleme sonucunda sadece 28 yapım 'Seul Uluslararası Drama Ödülleri'ne aday olarak gösterildi. "Bir Zamanlar Çukurova" ve "Çarpışma" dizileri, seri drama kategorisinde aday olarak gösterildi. "Çarpışma" dizisi 'Gümüş Kuş Ödülü'ne layık görüldü.

Ayrıca, 'En İyi Yönetmen Ödülü'ne, "Çarpışma" dizisinin yönetmeni Uluç Bayraktar, 'En İyi Senarist Ödülü'ne, "Çarpışma" dizisinin senaristi Ali Aydın, 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'ne "Çarpışma" dizisi ile Kıvanç Tatlıtuğ ve "Bir Zamanlar Çukurova" dizisi ile Uğur Güneş aday gösterilmişti.

'2019 Seul Uluslararası Drama Ödülleri' ödül töreni, 28 Ağustos’ta, Seul’de gerçekleştirildi.

Kaynak: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…