Bu Dizilerin Kore Dizilerinden Uyarlama Olduğunu Biliyor Muydunuz?

  ela   |     28-04-2018, 15:32

Son zamanlarda birçok Türk yapımı dizinin senaryosu uyarlama olarak karşımıza çıkıyor. Hatta bu uyarlama diziler ülkemizde o kadar çok tutuyor ki yayımlandığı saat diliminde en yüksek reytingleri elde edebiliyor.

Ülkemizde birçok ülkenin yapımlarının uyarlaması yapılıyor. Ancak görünen o ki en çok uyarlaması yapılan ülke Güney Kore. "Yüksek Sosyete", "Seviyor Sevmiyor", "İlişki Durumu: Karışık", "Kalp Atışı" ve "Baba Candır" çoğumuzun bildiği Güney Kore yapımlarından uyarlanan dizilerdendir. Ancak son zamanlarda uyarlama sayısı o kadar arttı ki bazı uyarlamalar gözden kaçabiliyor. Bende sizler için biraz araştırma yaptım ve Güney Kore yapımlarından uyarlanan Türk yapımı dizilerin bir listesini yaptım.

Listede yer verdiğim diziler haklarını satın alarak ve yasal bir şekilde uyarlama yapılan dizilerdir. Listede olmaması gereken, gözden kaçırdığım veya eklemeyi unuttuğum bir dizi olursa aşağıda yorum yaparak belirtebilirsiniz.

1. Yüksek Sosyete – High Society

2. Seviyor Sevmiyor – She Was Pretty

3. İlişki Durumu: Karışık – Full House

4. Kalp Atışı – Doctors

5. Baba Candır – What Happens to My Family?

6. Kocamın Ailesi – My Husband Got a Family

7. Paramparça – Autumn In My Heart

8. Hayat Şarkısı – Flames Of Desire

9. Gülümse Yeter – Smile, You

10. Meryem – Secret

11. Aslan Ailem – Ojakgyo Brohter

12. Cennetin Gözyaşları – Tears Of Heaven

13. Hayat Sırları – My Father is Strange

14. İçimdeki Fırtına – Glass Mask

15. Mayıs Kraliçesi – May Queen

16. Acı Aşk – Bad Love

17. Kış Güneşi – Resurrection

18. Aşk Yalanı Sever – My Girl

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…