Zaman Algınızı Değiştirecek Kore Dizileri

  Koreanjustdaisy   |     24-07-2018, 15:28

Bu yazıda konusu zaman yolcuğu olan beş dizi hakkında bilgi vereceğim. Yazdığım dizilerin hepsi zaman yolculuğu veya geçmiş ve geleceğin bağlanması ile ilgili olsa da her dizinin kendine has özellikleri ve ciddi farklılıkları var. Henüz izlemediğim ya da bu diziler kadar beğenmediğim dizileri listeme almadım.


1. Signal

Dedektif Park Hae-Young`un bir kamyonun içinde telsiz bulmasıyla başlayan ve her bölüm merakla seyirciye katil arattıran muhteşem bir dizi. Bir daha böyle hissettiren dizi yaparlar mı gerçekten emin değilim. Aksiyon-cinayet dizilerini çok farklı bir boyuta taşıyan ilk dizi... Geçmişle geleceğin bir telsiz sayesinde nasıl etkileşim yaşadığını ve bu sayede dedektiflere nasıl yardımcı olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Sonu ile ilgili kafalarda soru işaretleri bıraksa da yarım bırakılan bir son olarak görmüyorum. Bence diziye en yakışan sondu.

2. Tunnel

"Signal" dizisiyle çok benzerliği bulunan güzel bir dizi. "Signal"i izleyenlerin mutlaka bu diziyi de izlemesini tavsiye ederim. Bazı klişeleri içinde barındırsa da diziyi çok sevdim. Çok güzel ve tutarlı bir sonla ekrana veda ettiğini de söyleyebilirim.

3. Live Up to Your Name, Dr.Heo (Deserving Of The Name)

Eski Kore`de yaşayan akupunktur hekiminin günümüze gelmesini konu edinen dizi komedi türünde. Romantik-komedi dizilerini pek tercih etmememe rağmen bu dizi beni çok güldürdü. Başrolde bulunan Kim Nam-Gil, dram türünde olduğu kadar komedi dizilerinde de başarılı olduğunu bizlere kanıtlamış oldu.

4. Nine Time Travells

Park Sun-Woo`nun abisinin öldüğünde yanında bulunan dokuz tütsü ile başta bilmeden, sonraları ise geleceği değiştirmek adına gerçekleştirdiği zaman yolculuklarını anlatan çok güzel bir dizi. Dizide başrol geçmişi her değiştirdiğinde gelecek de değişti. Gelecek, her zaman yolculuğundan sonra daha da karmaşık, içinden çıkılamaz bir hal aldı. Benim için dizinin tek eksisi sonu. Sonu ya belirsizlikle bitti ya da ben pek anlayamadım. (biri bana anlatsın :)

5. Chicago Typewriter

Japon sömürgesi yıllarında yaşayan gençlerin günümüze reankarne olmalarını anlatan dizide erkek başrollerin atışmaları bana Goblin ve Azrail`i anımsattı. Dizide geçmiş ve gelecek bağlantısı gayet güzel ve naifti.  


Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

GÜNÜN DİZİ ÖNERİSİ

Herkese merhaba arkadaşlar. Ben maria. Bugün sizlere önerdiğim dizi, aksiyon-gizem-fantastik/bilimkurgu türündeki "Memorist". Dizide insanların zihnini okuyabilen bir dedektif ve yetenekli bir suç profilcisinin katil yakalarken yaşadıkları olayları anlatıyor. İyi seyirler...
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…