Masal Gibi Bir Film: Be With You

  Koreanjustdaisy   |     10-09-2018, 18:28

So Ji-Sub ve Son Ye-Jin'in geçen sene birlikte yer aldığı "Be With You" filmi hakkında tanıtım niteliğindedir. Spoiller içermez.

Aslında bir film için vakit harcayıp da yazı yazacağımı hiç düşünmezdim. Ama sanırım tamamen filmin büyüsüne kapıldım. Son Ye-Jin en sevdiğim oyuncu. Bu sebeple de bütün projelerini izliyorum ve bitirmeme çok az kaldı. Ama bu film sadece hayranlarını değil her Kore film izleyicisini etkileyecek cinsten. Filmi çok beğendim. Bence son üç yılın en iyi romantik-dram filmiydi. Filmin tek noksanı bence müzikleriydi. Kulağım sözlü bir müzik istedi filmi seyrederken.

Filmin konusu: So Ji-Sub, oğluyla birlikteyken ölen karısını tren raylarının üzerinde bulur. İkisi de çok şaşırır. Fakat Son Ye-Jin hiçbir şey hatırlamamaktadır. Film Japon yazar Takuji Ichikawa`nın romanından uyarlamadır. Japonlar tarafından 2004 yılında bir filme ve 2005 yılında da bir diziye uyarlanmıştır.

Son Ye-Jin’in elini dudağına götürüp ağlaması meşhurdur zaten. Her ağlama sahnesinde bunu yapar.

Filmde bir aşktan fazlası vardı. Aile hayatı anlatılıyordu bizlere. Evlat sevgisi, anne sevgisine çok güzel değinilmişti.

Filmdeki çocuk oyuncunun da performansını çok beğendim. Son Ye-Jin Instagram hesabından çocuk oyuncuyla bir video bile paylaştı.

Filmin Fragmanı

Filmi izlemek isteyip de bulamayanlar iletişim bilgilerimden bana ulaşabilir.

Son zamanlarda pek romantik Kore filmi yoktu beğendiğim ama bu film beni çok etkiledi. "Will You Be There" ve "Love Lies" filmlerini beğenmiştim bu da üçüncüsü oldu.


Sizin son yıllarda beğendiğiniz romantik filmler var mı?

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Kore Filmleri izle

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…