Sky Castle'ı İzlemeniz İçin 8 Neden

  Koreanjustdaisy   |     15-04-2019, 20:49

1 – Sürükleyici Senaryo

Senaryo sizi hiç sıkmıyor ve akıp gidiyor. Biraz ciddi bir dizi. Bu yüzden diziyi sıkılıp bırakanlara da çok rastladım ama eğer yılmazsanız bir altı bölüm kadar izleyin derim.

2 – Nefes Kesici Bölüm Sonları

Bölüm sonları, özellikle de orta bölümlerde çok şaşırtıcı ve şok ediciydi. Birden biten sonlarla şaşırdığım zamanlar çok fazla oldu.

3 – Mükemmel Çizilmiş Karakterler

Karakterler en başından insana gerçekten güzel hisler veriyor. Çünkü her insanın karakterini diziyi izlerken tanıyorsunuz ve bu kişi kesinlikle bunu yapmaz ya da bu adam kesin bunu yaptı diye fikirleriniz kolayca oluşabiliyor. Ve en önemlisi de karakterlerin çok keskin çizgilerle çizilmesi... Böyle bir diziye yaraşır karakterler oluşturulmuş ve sanki senarist bize, "bu oyuncunun mimikleri budur", "bu durumda bunu yapar", "entrikası bol bir karakterdir", diyerek bize roman okuyor hissiyatı veriyor. İlk sayfalarda karakter özellikleri verilmiş, daha sonra yeni karakterler de roman içinde kendini göstermiş; bu şekilde mükemmel yazılmış bir roman... Benim en sevdiğim karakter ise No Seung-Hye oldu. Prenses gibi davranan ve piramidi yıkmaya çalışan kadın... ^^

4 – Yapılan Toplumsal Eleştiriler

Çocuklarının en iyi yerlerde yer almasını isteyen hırslı insanların kötü ve ahlaksız oyunlarını, bunlardan etkilenen birçok çocuğun nasıl hayatlarının ebeveynlerine göre şekillendiğini, nasıl gözlerini hırs bürüyebileceğini anlatıyor.

Bu sözleri bir öğretmenin söylemesi durumun vahimliğini anlamak için yeterli.

5 – Dekor ve Görsellik

Mobilyalar, evler, kıyafetler gerçekten göz alıcıydı.

6 – Göz Kamaştırıcı Oyuncular

Başrol kadrosundaki Yoon Se-Ah, Kim Seo-Hyung, Yum Jung-Ah, Oh Na-Ra, Jung Joon-Ho, Kim Byung-Chul... ve saymadığım birçok usta oyuncu gerçekten kendilerine çizilen karakterleri çok ustaca sergilemişler.

7 – Birbirinden Yetenekli Genç ve Çocuk Oyuncular

Kimler yok ki… 'SF9' grubundan Kang Chan-Hee, Kim Bo-Ra, Kim Hye-Yoon çok etkili performans sergilemişler.

8 – Dizi Müzikleri

Kore’de çok popüler olan bu dizi 'We All Lie' şarkısıyla da oldukça tanınıyor. Dizi ismini söylediğinizde size birçok Koreli 'We All Lie' diyecektir.
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…