Homemade Love Story
4,2 / 5 | Oy Sayısı : 35


Adı: Homemade Love Story | Love Blooming House | Oh! Samgwang Villa | 오! 삼광빌라
Tür: Dram, Romantik, Aile
Yönetmen: Hong Seok-Ku
Senarist: Yoon Kyung-Ah
Yapım Şirketi: Monster Union, Production H
Yayıncı: KBS2
imdb: -
Bölüm Sayısı: 100
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 19 Eylül 2020 – 7 Mart 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 19:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Woo Jae-Hee
Lee Bit Chae Woon

 

Diğer Oyuncuları:

Jeon In-Hwa / Lee Soon-Jung
Jung Bo-Suk / Woo Jung-Hoo
Hwang Shin-Hye / Kim Jung-Won
Jin Kyung / Jung Min-Jae
Kim Sun-Young / Lee Man-Jung
In Gyo-Jin / Kim Hwak-Se
Han Bo-Reum / Jang Seo-A
Bona / Lee Hae-Deun
Dong Ha / Jang Joon-A
Ryeo Un / Lee Ra-Hoon
Jeon Sung-Woo / Hwang Na-Ro
Kim Si-Eun / Cha Ba-Reun
Eom Hyo-Seop / Park Pil-Hong
Lee Seung-Hyeong / Jung Min-Seok
Jeong Jae-Sun / Lee Choon-Suk
Ryu Jin / Son Jung-Hoo
Lee Dong-Young / Yoo Do-Hyun
Jeon Young / Byun Mi-Ja
Goo Bon-Woong / Bae Dal-Sik
Shim Young-Eun / Bölüm Şefi Goo
Park Jin-Young / yetimhanedeki öğretmen
Shin Jun-Chul / yemek arabasının sahibi
Kim Joon-Eui / Son Ba-Wi
Park Won-Suk
So Yun-Ho
So I-Na
Park Seo-Kyung / Lee Bit Chae Woon (çocuk)
Lim Ye-Jin / Lee Bit Chae Woon'un annesi olduğunu iddia eden kadın (konuk oyuncu)
Shin Seung-Ho / partideki adam (konuk oyuncu)
Ryu Seung-Soo / Song Han-Byul (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, 'Samgwang Villa'da yaşayan bir grup insanın etrafında dönmektedir. İlk başlarda birbirlerine tamamen yabancı olan bu insanlar, birbirlerini tanıdıkça kalplerini açarlar ve birbirlerini severler.


Karakterleri:

Lee Jang-Woo dizide bir mimar olan Woo Jae-Hee karakterini canlandırmaktadır. Çok çabuk öfkelenir ve kendine çok fazla güvendiği için kibirli biri gibi görünür. Tüm bunlara rağmen aklından ne geçirdiğini anlaması kolay bir adamdır. Babası büyük bir şirketin CEO’sudur. Ancak babası ile çok fazla tartıştığı için üniversiteye girdikten sonra babasından bağımsız bir şekilde yaşamaya başlamıştır. Şimdi, zeki bir mimar olarak iyi işler ortaya koymaktadır. Yaşadığı 'Samgwang Villa'da, yabancı insanlarla birlikte yaşamaktadır. Ancak bu onu sorun etmemektedir. Çünkü aradığı aile sıcaklığını ve aile ortamını burada bulmaktadır.

Jin Ki-Joo dizide bir iç tasarım mağazasında satış danışmanı olarak çalışan Lee Bit Chae Woon karakterini canlandırmaktadır. Onun işi; müşterilerinin evlerini ziyaret ederek, evlerinde kullanacakları tasarım ögelerini seçmeleri konusunda yardımcı olmaktır. Bir gün, bir tekstil tasarımcısı olmayı hayal etmektedir ancak bu onun için kolay bir şey değildir. Oldukça saf olan annesi ve iki kardeşinin sorumluğu onun omuzlarındadır ve ailesi ile birlikte 'Samgwang Villa'da yaşamaktadır. Omuzlarındaki yükün biraz olsun azalması için mümkün olduğunca çabuk bir şekilde 'Samgwang Villa'dan taşınmaya çalışmaktadır.

Jeon In-Hwa dizide Lee Bit Chae Woon’un (Jin Ki-Joo) annesi olan Lee Soon-Jung karakterini canlandırmaktadır. 'Samgwang Villa'da yaşayan en büyük kişidir. Üç çocuk annesidir.

Jung Bo-Suk dizide Woo Jae-Hee’nin (Lee Jang-Woo) babası olan Woo Jung-Hoo karakterini canlandırmaktadır.

Hwang Shin-Hye dizide bir moda şirketinin CEO'su olan Kim Jung-Won karakterini canlandırmaktadır.

Jin Kyung dizide Woo Jae-Hee’nin (Lee Jang-Woo) annesi olan Jung Min-Jae karakterini canlandırmaktadır.

Kim Sun-Young dizide Lee Soon-Jung’un (Jeon In-Hwa) kız kardeşi olan Lee Man-Jung karakterini canlandırmaktadır. O da ablasıyla birlikte 'Samgwang Villa'da yaşmaktadır. Ablasının desteği sayesinde bir doktor olmuştur. Ancak onun için iş aşka gelince tam bir şıp sevdidir. Herhangi bir erkeğe kolayca âşık olabilmektedir.

In Gyo-Jin dizide bir şarkıcı olan Kim Hwak-Se karakterini canlandırmaktadır. Lee Soon-Jung’un (Jeon In-Hwa) çocukları ona 'ajusshi' diye seslenmektedir. Bir kulüpte DJ’lik yaparak, bir grup için gitar çalarak, vokal eğitmenliği yaparak vb. işlerde çalışarak hayatını idame ettirmektedir.

Han Bo-Reum dizide Kim Jung-Won’un (Hwang Shin-Hye) kızı olan Jang Seo-A karakterini canlandırmaktadır. Son derece zeki ve kendine güvenen bir insandır. Annesinin çalıştığı şirkette genel müdür olarak görev almaktadır.

Bona dizide Lee Bit Chae Woon’un (Jin Ki-Joo) küçük kız kardeşi olan Lee Hae-Deun karakterini canlandırmaktadır. Dışarıda düzenli, kibirli ve zarifken evde sakar ve pasaklıdır. İkili yüzlü rağmen hiç kimse ondan nefret etmez. Çünkü kimsenin karşı koyamadığı bir sevimliliği vardır.

Ryeo Un dizide Lee Bit Chae Woon’un (Jin Ki-Joo) küçük erkek kardeşi olan Lee Ra-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Ailesi onu üniversite öğrencisi olduğunu sanmaktadır. Ancak o, aslında bir kurye olarak çalışmaktadır.

Jeon Sung-Woo dizide 'Samgwang Villa'da yaşayan Hwang Na-Ro karakterini canlandırmaktadır. Yetenekli bir yalancıdır.

Kim Si-Eun dizide bir üniversite öğrencisi olan Cha Ba-Reun karakterini canlandırmaktadır. O, Lee Ra-Hoon’un (Ryeo Un) ailesine gittiğim dediği üniversitede okumaktadır.


Not:

1 – KBS2’nun Cumartesi & Pazar  dizi kuşağında bu diziden önce "Once Again" ve bu diziden sonra "Revolutionary Sisters" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi (tvN): program.kbs.co.kr/2tv/drama/homemadelovestory

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3)