Spy
3,7 / 5 | Oy Sayısı : 15
  • alie
  • 9-01-2015, 22:54

 

Adı: Spy | 스파이
Tür: Romantik, Aksiyon
Yönetmen: Park Hyun-Suk
Senarist: Han Sang-Woon
Yapımcı: Kim Jung-Hyun
Yayıncı: KBS2
imdb: 6.6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 9 Ocak 2015 – 27 Şubat 2015
Yayın Günleri ve Saati: Cuma – 20:30 & 21:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Sun-Woo
Hye-Rim
Hwang Ki-Chul
Yoon-Jin

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Won-Joong / Kim Woo-Suk
Lee Ha-Eun / Kim Young-Seo
Jo Dal-Hwan / Hyun-Tae (Sun-Woo'nun iş arkadaşı)
Kim Min-Jae / Song Joong-Hyuk
Ryu Hye-Young / Noh Eun-Ah
Lee Dae-Yeon / Jung Kyu-Yong
Jo Chang-Geun / Jong-Han
Choi Yoo-Ra / Hong-Ran
Woo Hyuk / Jung-Ho (Gi-Chul'un astı)
Chae Soo-Bin / Soo-Yeon
Woo Hyuk / Jung-Ho 

 

Konusu:

Eski Kuzey Kore ajanı Hye-Rim (Bae Jong-Ok) Seul'de sıradan bir ev hanımı olur. Bir gün, ona kuzeyden bir görev verilir; NIS (Milli İstihbarat Teşkilatı) için çalışan oğlu Sun-Woo (Kim Jae-Joong) üzerinden kazanmaktır. Şimdi onun tehlikede olan ailesini korumak için hayatı ile kumar oynamaktan başka bir şansı yoktur.

 

Karakterleri:

Kim Jae-Joong dizide, Sun-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Ulusal İstihbarat Teşkilatı (NIS) için çalışan parlak zekası ile Kuzey Kore'den gelen bilgileri analiz eden dahi bir analisttir. Ancak bunu ailesinden gizleyerek normal bir kamu görevlisi olduğunu söyler. O işinde ciddi ve sert biri iken ailesinin ve sevgilisinin (Ko Sung-Hee) yanında çok sıcak kanlıdır.

Bae Jong-Ok dizide, Sun-Woo'nun (Kim Jae-Joong) annesi olan Hye-Rim karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri eski bir ajan olmasına rağmen casusluk iç güdüsünü hala içinde barındırmaktadır. Obsesif-kompulsif (kısaca aşırı derece evhamlanmak) hastalığında olduğu gibi etrafındaki insanlara karşı tedbirlidir ve ailesi için her şeyi mükemmel yapmaya çalışır.

Yu Oh-Seong dizide, bir Kuzey Kore Ajanı olan Hwang Ki-Chul karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, casusluk hattını tekrar düzenlemek için Güney Kore'ye gelen ajandır. Ancak o kendi kendine çalışmaz. Sadece satranç tahtasındaki at olabilecek insanları seçmektedir. Bu sefer, onun akıl oyunundaki kurbanlık koyunlar; huzur, Hye-Rim (Bae Jong-Ok) ve Sun-Woo'nun (Kim Jae-Joong) mutlu ailesidir.

Ko Sung-Hee dizide, Sun-Woo'nun (Kim Jae-Joong) kız arkadaşı olan Yoon-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, çok güzel ve sevecen birisidir, sadece Sun-Woo'nu sevmektedir. O Sun-Woo ile beraber mutlu olacakları bir ailenin hayalini kurarken o Sun-Woo'nun annesi (Bae Jong-Ok) ile bu konuda

karşı karşıya geleceğini düşünmez. Yoon-Jin bir yetimdir ve bir ofis çalışmaktadır. O dışarıdan bakınca sakin ve masum birsidir ancak hiç kimse ile paylaşmadığı bir sırrı vardır.

 

Not: Dizi İsrail yapımı "The Gordin Cell" dizisinden bir uyarlamadır.

 

Resmi Web Sitesi: www.kbs.co.kr/drama/spy

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3)