Mask

Puanı: 4,4/5  Oy Sayısı: 38
  alie tarafından

 

Adı: Mask 가면
Tür: Dram, Romantik 
Yönetmen: Boo Sung-Chul
Senarist: Choi Ho-Chul
Yapımcı: Kim Yong-Hoon, Shim Jung-Woon, Lee Yong-Seok, Kim Dong-Ho
Yayıncı: SBS
daum: 7.6
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2015
Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2015 - 30 Temmuz 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe - 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları: 

Soo-Ae
Byun Ji-Sook,
Seo Eun-Ha
Ju Ji-Hoon
Choi Min-Woo
Yeon Jung-Hun
Min Suk-Hoon
Yu In-Young
Choi Mi-Yeon
Lee Ho-Won
Byun Ji-Hyuk

 

Diğer Oyuncuları:

Jeong Dong-Hwan / Byeon Dae-Sung (Ji-Sook'un babası)
Yang Mi-Kyeong / Kang Ok-Soon (Ji-Sook'un annesi)
Jeon Kuk-Hwan / Choi Doo-Hyun (Min-Woo'nun babası)
Park Jun-Keum / Song Seol-Hee (Min-Woo'nun üvey annesi)
Park Yong-Soo / Seo Jong-Hoon
Lee Jong-Nam / Lee Jung-Sun
Kim Byung-Ok / Loan Shark Sim
Park Yeon-Soo / Myeong-Hwa
Jo Han-Sun / Kim Jung-Tae
Hwang Seok-Jeong / Mal-Ja
Park Jun-Myun / Bölüm Başı Yeo
Joo Jin-Mo / Psikiyatrisi Kim
Kim Ji-Min / Kim Yeon-Soo
Moon Sung-Ho / Nam Cheol
Joo Yoon-Woo / Oh Chang-Soo
Sung Chang-Hoon / Ppoolte
Jeon Jin-Seo / Choi Min-Woo (çocuk)
Kim Pub-Lae - Section Chief Yang
Park Cho-Eun / Young-Mi
Lee Seung-Hyeong
Oh Kyung-Soo
Na Kwang-Hoon
Kim Cheong / belediye başkanının eşi (konuk oyuncu)
Oh Na-Mi / mağazanın müşteri temsilcisi (konuk oyuncu)
Yoon Hee-Won / Savcı Yang Joon-Hyeok (konuk oyuncu)
Jeon Jin-Seo / Choi Min-Woo (çocuk)

 

Konusu:

Dizi, kimliğini saklayarak başka biriymiş gibi davranan ve bir aile chaebolunun (kore usulü holding) varisi (Ju Ji-Hoon) ile evlenen bir kadının (Soo-Ae) hikayesini anlatmaktadır.

 

Karakterleri:

Soo-Ae dizide, iki karakter canlandırmaktadır. Canlandırdığı karakterlerden birisi, babasının kişisel borcu nedeniyle zor zamanlar geçirmekte olan Byun Ji-Sook karakteridir. Bu yüzden gerçek kimliğini saklayarak ölen Eun-Ha'nın yerine geçer.
Canlandırdığı diğer karakter ise, varlıklı ve saygın bir aileden gelen Eun-Ha karakteridir. O, Min-Woo (Ju Ji-Hoon) ile kağıt üstünde bir evlilik yapmak üzere nişanlanmıştır. Onun karakteri, soğuk bir kişiliğe sahiptir.

Ju Ji-Hoon dizide, 7 yaşındayken büyük bir şirketin varisi konumuna gelen Choi Min-Woo karakterini canlandırmaktadır. Bulunduğu bu konumdan dolayı duygularını asla açığa vurmaz. Bir gün ailesi sayesinde, Eun-Ha (Soo-Ae) ile karşılaşır. Tanıdığı diğer kadınlardan farklı olduğunu düşündüğü Eun-Ha'ya aşık olur.

Yeon Jung-Hun dizide, Min Suk-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, nazik görünümlü zeki birisidir. Ancak içinde kötülük ve para hırsı barındırmaktadır. Eun-Ha (Soo-Ae) ile birbirlerini sevmektedir.

Yu In-Young dizide, aşkta şanssız bir kadın olan Choi Mi-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, istediği her şeye sahiptir ama sevdiği adam onu sevmemektedir. Güzel ve çekici Mi-Yeon, Min-Woo'nun (Ju Ji-Hoon) üvey kız kardeşidir. Sevdiği adam Suk-Hoon (Yeon Jung-Hun) ile evlenir. Ancak onunla evlendikten sonra onun başka birisine aşık olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Mi-Yeon ondan intikam almaya karar verir.

Lee Ho-Won dizide, Ji-Sook'un kardeşi olan Byun Ji-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, ailesi için işleri zor kılan yirmili yaşlardaki bir baş belasıdır. Ancak o annesine, babasına ve ablasına gerçekten değer vermektedir.

 

Resmi Web Sitesi: tv.sbs.co.kr/mask

 

Ödülleri:

2015 Grime Ödülleri: Top Mükemmel Dizi Ödülü

 

FRAGMANI | DİZİNİN MÜZİKLERİ

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3 (Karakter)

 

Fragman 4 UZUN

 

 

Kaynakları: asianwiki.com/Mask_(Korean_Drama), soompi.com/2015/03/09/soo-ae-and-joo-ji-hoon-confirmed-for-mask, soompi.com/2015/04/02/infinites-hoya-to-join-mask-and-act-with-soo-ae, program.sbs.co.kr/builder/programSubOnline.do?pgm_id=22000007712&pgm_build_id=9701&pgm_mnu_id=34411, en.wikipedia.org/wiki/Mask_(2015_TV_series), kdramastars.com/articles/79541/20150326/yoo-in-young-returns-with-a-bad-girl-role-in-mask.htm, movie.daum.net/tv/detail/main.do?tvProgramId=67124

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…