Yong-Pal

Puanı: 4,4/5  Oy Sayısı: 17
  Maysa tarafından

 

Adı: Yong-Pal | The Gang Doctor | 용팔이
Tür: Dram, Romantik, Aksiyon, Medikal
Yönetmen: Oh Jin-Seok
Senarist: Jang Hyuk-Rin
Yapımcı: Park Young-Soo
Yayıncı: SBS
imdb: 7.6
Bölüm Sayısı: 18 
Yapım Yılı: 2015
Yayın Tarihi: 5 Ağustos 2015 - 1 Ekim 2015
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe - 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Kim Tae-Hyun
Han Yeo-Jin
Han Do-Joon
Lee Chae-Young
Baş Cerrah Lee
Shin Sa-A

 

Diğer Oyuncuları:

Song Kyung-Cheol / Doo-Chul
An Se-Ha / Man-Sik
Jo Bok-Rae / Park Tae-Yong
Oh Na-Ra / Baş Hemşire
Park Hye-Soo / Kim So-Hyun
Kim Na-Woon / Tae-Hyun'un annesi
Jang Gwang / İnşaat Şirketi Başkanı Ko
Bae Hye-Sun / Hemşire Hwang
Cha Soon-Bae / Genel Cerrah Şefi Shin
Kim Mi-Kyung / Baş Hemşire
Park Pal-Young / hastane müdürü
Yoo Seung-Mok / Dedektif Lee
Do Yong-Gu / Tae-Hyun'un babası
Nam Myung-Ryul / Chae-Young'ın babası
Jo Hwi / Dedektif Kim
Kim Dong-Seok
Lee Ju-Yeon
Choi Min / Sung Hoon (konuk oyuncu - 1. ve 2. bölüm)
Kim Jae-Young / Yong-Pal 2 (konuk oyuncu - 18. bölüm)

 

Konusu:

Kim Tae-Hyun (Joo Won) mükemmel bir cerrahtır. Ancak kız kardeşinin (Park Hye-Soo) pahalı böbrek diyalizi tedavisinin masraflarından dolayı yüklü miktarda borcu vardır. Bu yüzden alacaklılar tarafından sürekli taciz edilmektedir. Daha fazla para kazanmak için yüksek ücret karşılığında özel olarak hastaları tedavi eder. Bu hastalar parasını ödediği müddetçe onların suçlu olup olmadığını umursamaz. Bir gün hastanede gizemli hastalığı olan büyük bir şirketin varisi Yeo-Jin (Kim Tae-Hee) ile tanışır.

 

Karakterleri:

Joo Won dizide, Hanshin Hastanesinde 3 yıldır çalışan genel cerrah Kim Tae-Hyun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, girdiği tehlikeli ameliyatları bile başarılı bir şekilde tamamlayarak hastalarının hayatını kurtaran son derece yetenekli bir cerrahtır. Ancak o, kaba ve züppe birisidir. Kız kardeşinin (Park Hye-Soo) hastalığından dolayı borç batağına saplanmıştır. Borçlarını ödeyebilmek için zengin hastaların evlerine giderek doktorluk yapmaya başlar. Mafya gibi çeşitli kişiler için çalışırken peşine düşen polis ile hayatı büyük bir risk altına girer.

Kim Tae-Hee dizide, büyük bir şirketin varisi olan Han Yeo-Jin karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, gençken geçirdiği bir dizi kazadan dolayı hala kendisini toparlayamamıştır. Onu ancak şirkette çalışan abisi (Jo Hyun-Jae) ve sağlık personeli olmak üzere sadece bir kaç kişi ile görüşebilmektedir.

Jo Hyun-Jae dizide, Han Yeo-Jin'in (Kim Tae-Hee) abisi olan Han Do-Joon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, aile şirketini ele geçirebilmek için kız kardeşinin derin bir uykuya girmesini sağlar.

Chae Jung-An dizide, Han Do-Joon'un (Jo Hyun-Jae) eşi olan Lee Chae-Young karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, masum ve saf biriymiş gibi davranır ancak o Yeo-Jin'in (Kim Tae-Hee) kaldığı hastane odasında neler olup bittiği ile yakından ilgilenmektedir.

Jung Woong-In dizide, Baş Cerrah Lee karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Han Yeo-Jin'in (Kim Tae-Hee) derin bir uykuya girmesini sağlayan kişidir.

 

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/yong82
Resmi Facebook Sayfası: facebook.com/sbsyong82

 

Ödülleri:

2015 Grime Ödülleri: Büyük Ödül
2015 Grime Ödülleri: En İyi Yönetmen Ödülü (Oh Jin-Seok)
2015 8. Kore Drama Ödülleri: En İyi Senarist Ödülü (Jang Hyuk-Rin)

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (Karakter)

 

Fragman 5 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…