Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
4,7 / 5 | Oy Sayısı : 400
  • Maysa
  • 31-08-2016, 12:40

 

Adı: Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo | 달의 연인 - 보보경심 려
Tür: Dram, Tarih, Romantik, Fantastik
Yönetmen: Kim Kyu-Tae
Senarist: TongHua (roman), Jo Yoon-Young
Yapımcı: -
Yayıncı: SBS
daum: 7.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 29 Ağustos 2016 - 1 Kasım 2016
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı - 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Wang So
Hae-Soo
Wang Wook
Wang Yo
Wang Wook
Wang Jung
Wang Eun
Choi Ji-Mong
Hwangbo Yeon-Hwa
Woo-Hee
Chae-Ryung

 

Diğer Oyuncuları:

Yoon Sun-Woo / Wang Won
Ji He-Ra / Park Soon-Duk
Z.Hera / Soon-Duk
Kim San-Ho / Wang Moo
Jo Min-Gi / Kral Wanggun
Sung Dong-Il / Park Soo-Kyung
Park Ji-Young / Kraliçe Yoo
Jung Kyung-Soon / Kraliçe Hwangbo
Woo Hee-Jin / Saray Leydisi Oh
Park Shi-Eun / Madam Hae
Choi Byung-Mo / Park Young-Gyoo
Park Jung-Hak / Wang Sik-Ryum
Kim Jin-Seo
Byeon Woo-Seok / Hae-Soo'un günümüzdeki eski erkek arkadaşı

 

Konusu:

Dizi, güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya (Lee Jun-Ki) aşık olan bir kızın (IU) öyküsünü anlatmaktadır.

 

Karakterleri:

Lee Jun-Ki dizide Kral Taejo’nun dördüncü oğlu olan prens Wang So karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, buz gibi soğuk bir kişiliğe sahiptir. O, dikkatleri üzerine çekmek istemeyen birisidir ama doğduğu ayrıcalıklardan dolayı bu imkânsızdır. - O, güneş olmak istemedi ancak parlıyordu.

IU dizide şimdiki zamanda yaşarken geçmişe giden Hae-Soo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, 9 yakışıklı prensin sevgisini kazanmış birisidir. - Eğer bu hiçbir şeyin değişmeyeceği anlamına geliyorsa yaşamak istiyorum.

Kang Ha-Neul dizide Kral Taejo’nun sekizinci oğlu olan prens Wang Wook karakterini canlandırmaktadır. O, prens Wang So (Lee Jun-Ki) ile aynı babadan ama farklı annelerden dünya gelmiştir. Onun karakteri, edebiyatta ve dövüş sanatlarında yetenekli olduğu kadar da sekizinci oğul olmasına rağmen tahtın varisi olma gibi bir arzusu olduğu hakkında söylentiler vardır. - Aşk ve güç, ikisi de yüreğindedir.

Hong Jong-Hyun dizide Kral Taejo’nun üçüncü oğlu olan prens Wang Yo karakterini canlandırmaktadır. Annesi onu çok küçük yaşından itibaren bir kral olması için eğitmiştir. Onun karakteri, kibirli ve hırslı birisidir. - Onun hayali Goryeo’nun kralı olmak.

Nam Ju-Hyuk dizide Kral Taejo’nun on üçüncü oğlu olan prens Wang Wook karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, sanata karşı doğuştan yeteneklidir. - Derinliği ve zarafeti ile…

Ji Soo dizide Kral Taejo’nun on dördüncü oğlu ve en küçük prens olan prens Wang Jung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yaramaz bir kişiliğe sahip olmasının yanında savaş sanatlarına ilgilisi oldukça fazladır ve bu konuda oldukça yeteneklidir. - Her zaman kardeşlerinin genci.

Baekhyun dizide Kral Taejo’nun onuncu oğlu olan prens Wang Eun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, şakacı ve baş belası birisidir. - Haylaz bir genç kan. (Tazı)

Kim Sung-Kyun dizide dahi bir astronom olan Choi Ji-Mong karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Kral Taejo’nun krallıkları bileştirmesine yardımcı olur ve onun rüyalarını yorumlar. – Ben kral dışında kimseye ait değilim.

Yoon Sun-Woo dizide 9. Prens olan Wang Won karakterini canlandırmaktadır. O, annesinin ailesi sayesinde çok zengindir. – Kalbimi istiyorsun? İstediğiniz kadar gümüş alın.

Kang Han-Na dizide Wang Wook’un (Kang Ha-Neul) kız kardeşi olan prenses Hwangbo Yeon-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, oldukça hırslı birisidir. Onun planlarından bir tanesi de Wang So (Lee Jun-Ki) ve Wang Wook’un arasını yapmaktır. – Ben kraliçe olacağım. Eğer olamazsam o zaman kim Majestelerini koruyacak?

Jin Ki-Joo dizide Hae-Soo’nun (IU) hizmetçisi olan Chae-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kötü bir geçmişe sahiptir ancak bütün bunlara rağmen pozitif bir enerjiye ve parlak bir gülümsemeye sahiptir.

Ji He-Ra dizide bir generalin kızı olan Park Soon-Duk karakterini canlandırmaktadır. O, ilk görüşte 10. Prens olan Wang Eun’a (Baekhyun) aşık olmuştur.

Seohyun dizide Baekje’nin son prensesi olan Woo-Hee karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, ailesinin ve ülkesinin intikamını Goryeo Hanedanlığının kraliyet ailesinden almaya yemin etmiştir.

 

Not:

1 – Dizi, Tong Hua tarafından kaleme alınan "Scarlet Heart" adlı bir Çin romanından uyarlamadır.

2 – Dizi, sitemizin düzenlediği yılsonu anketinde '2016 Yılın En İyi Dizisi' ve '2016 Yılın En İyi Tarih Dizisi' olarak seçilmiştir.

 

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/scarletheart

 

Dizi ile İlgili Testler:

"Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo" Dizisindeki Hangi Prens Senin İçin İdeal "Beyaz Atlı Prens"/"Dost"

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)