Monster
4,2 / 5 | Oy Sayısı : 23
  • Maysa
  • 30-03-2016, 10:59

 

Adı: Monster | 몬스터
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen: Joo Sung-Woo
Senarist: Jang Young-Cheol
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 50
Yapım Yılı: 2016
Yayın Tarihi: 28 Mart 2016 - 20 Eylül 2016
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi – Salı 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Kang Ki-Tan
Cha Soo-Yeon
Do Geon-Woo
Yoo Sung-Ae
Do Shin-Young

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Bo-Suk / Byun Il-Jae
Park Young-Gyu / Do Choong
Lee Deok-Hwa / Hwang Jae-Man
Jin Tae-Hyun / Do Gwang-Woo
Kim Hye-Eun / Hwang Ji-Soo
Jung Woong-In / Moon Tae-Gwang
Lee El / Ok Chae-Ryung
Go Yoon / Cha Woo
Lee Ah-Hyun / Choi Ji-Hye
Lee Gi-Kwang / Kang Ki-Tan (20'li)
Lee Yeol-Eum / Cha Soo-Yeon (20'li)
Bae Jong-Ok / Jang Man-Ok
Kim Bo-Yeon / Hwang Gwi-Ja
Kim Hye-Eun / Hwang Ji-Soo
Cha Kwang-Soo / Go Hae-Sool
Park Hoon / Oh Choong-Dong
Shin Seung-Hwan / Do Choong’nun sağ kolu
Chen Bolin (konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, 1997 mali krizinden bu yana bir adamın (Kang Ji-Hwan) güç ve etkiye sahip birisinin diğer insanlara yardımcı olmak için kendi sosyal pozisyonunu kullanması gerektiğini benimsetmek amacıyla elit sınıfından intikam almasını anlatmaktadır.

 

Karakterleri:

Kang Ji-Hwan dizide, geçmişinde büyük acılar yaşamış Kang Ki-Tan karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, genç yaşında annesini ile babasını kaybeder ve kendisi de neredeyse ölmek üzereyken kurtulur. Elit sınıfının çirkin yüzlerini ortaya çıkarmak için yemin eder ve intikam alabilmek için yeni bir hayata, yeni bir kimliğe bürünür.

Sung Yu-Ri dizide, Cha Soo-Yeon karakterini canlandırmaktadır. O, babasının ölümünden sonra sadece para kazanmaya odaklanmıştır. Otistik bir kardeşi olan Cha Soo-Yeon, ona daha iyi bir hayat sunmak için gündüzleri bir hukuk firmasında çalışırken geceleri ise okumaktadır. Onun karakteri, başarılı olabilmek için her şeyi yapmaktadır. Ayrıca, Kang Ki-Tan (Kang Ji-Hwan) ve Do Geon-Woo (Park Ki-Woong) Cha Soo-Yeon’u sevmektedir.

Park Ki-Woong dizide, Dodo Group’un başkanının en genç oğlu Do Geon-Woo karakterini canlandırmaktadır. O, evlilik dışı dünyaya geldiğinden diğer aile üyeleri tarafından dışlanmış ve annesi ile birlikte Amerika’da büyümüştür. Onun karakteri, soğuk kalpli, vahşi ve sinirlerine hakim olamayan birisidir.

Park Young-Gyu dizide, Dodo Group’un lideri olan Do Choong karakterini canlandırmaktadır.

Lee Deok-Hwa dizide, Do Choong’un abisi olan Hwang Jae-Man karakterini canlandırmaktadır.

Jo Bo-Ah dizide, Dodo Group’un başkanının kızı olan  Do Shin-Young karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kolay beğenmeyen, kibirli birisidir. Ancak Kang Ki-Tan’ın (Kang Ji-Hwan) cazibesine kapılarak ona âşık olur.

Lee Ah-Hyun dizide, insanlar arasında itibar gören bir politikacının eşi olan Choi Ji-Hye karakterini canlandırmaktadır. Bir gün, kocası kafalarda soru işaretleri bırakarak geçirdiği bir kalp krizi sonucunda ölür. Daha sonra, sıradan bir hayat sürerken kocasının ölümündeki sır perdesini aralamak için bir darülacezede gönüllü olarak çalışmaya başlar. Ama hala, insanlar kendilerini siyasette güçlendirmektedir ve Choi Ji-Hye, o güce sahip olan bir insan olamaya yemin eder.

 

Resmi Web Sitesi: imbc.com/broad/tv/drama/monster/index.html

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)