White Christmas

Puanı: 3,7/5  Oy Sayısı: 10
  alie tarafından

 

Adı: White Christmas | 화이트 크리스마스
Tür: Gerilim, Gençlik, Gizem
Yönetmen: Kim Yong-Soo, Kim Jung-Hyun (asistan yönetmen)
Senarist: Park Yeon-Sun
Yapımcı: Kang Byung-Taek
Yayıncı: KBS2
imdb: 8.4
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2011
Yayın Tarihi: 30 Ocak 2011 – 20 Mart 2011
Yayın Günleri ve Saati: Pazar – 23:15
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Kim Yo-Han
Park Moo-Yul
Jo Young-Jae
Yoon-Soo
Lee Jae-Kyu
Yoon Eun-Sung
Kang Mi-Reu
Choi Ji-Hoon

 

Diğer Oyuncuları:

Kwak Jung-Wook / Yang Kang-Mo
Jung Suk-Won / Yoon Jong-Il
Lee El / Oh Jung-Hye

 

Konusu:

Gangwando dağında, "Soo-Sin” adında prestijli bir özel lise bulunmaktadır. İzole bir alanda kurulmuş olan bu lisenin tüm öğrencileri ve tüm okul personeli yurtlarda kalmaktadır. Soo-Sin Lisesi’nin öğrencileri Güney Kore’deki en başarılı öğrencilerinin %0.1’dir.

Soo-Sin Lisesi’ne girebilmek için öğrenciler ilkokuldan hazırlanmaları gerekmektedir. Soo-Sin Lisesi’ne girmek, Seul Ulusal Üniversitesi’ne girmekten daha zordur. Bu yüzden, Soo-Sin Lisesi’nin öğrencileri arasında sıkı bir rekabet vardır ve hafta sonlarında bile sıkı bir şekilde ders çalışmaktadırlar. Onların tek bir tatili vardır. O da Noel arifesinden yılın ilk gününe kadar olan 8 günlük bir tatildir. Tatil için öğrenciler ve öğretmenler okulu terk ederek boş bırakırlar.

24 Aralık 2010 tarihinde, bir otobüs dolusu öğrenci okuldan ayrılır. Okulun çalışkan öğrencisi Park Moo-Yul (Baek Sung-Hyun) ise birkaç gün önce aldığı bir mektup yüzünden onlara katılmaz ve okulda kalır. Mektup nefret dolu sözcüklerle doludur ve onların öleceğini söylemektedir. Okulda sadece 7 öğrenci kalmıştır…

 

Karakterleri:

Kim Sang-Kyung dizide, bir beden eğitimi öğretmeni olan Kim Yo-Han karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, arabası ile bir kaza geçirdikten sonra Soo-Sin Lisesi’ne sığınmak zorunda kalır.

Baek Sung-Hyun dizide, Soo-Sin Lisesi’nin onur öğrencisi olan Park Moo-Yul karakterini canlandırmaktadır.

Kim Young-Kwang dizide, Soo-Sin Lisesi’nin bir öğrencisi olan Jo Young-Jae karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, diğer insanlardan aşağılık kompleksini saklamak için saldırgan davnır ve çevresindekiler tarafından sevilmeyen bir kabadayıdır.

Lee Soo-Hyuk dizide, Soo-Sin Lisesi’nin bir öğrencisi olan Yoon-Soo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, zengin bir aileye sahip olan bir rockçıdır.

Esom dizide, Soo-Sin Lisesi’nin bir öğrencisi olan Yoon Eun-Sung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, kişiliğinde ani bir değişme olmadan önce okulda popüler bir kızdı.

 

Resmi Web Sitesi: www.kbs.co.kr/end_program/drama/series

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: (1), (2)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…