Ruler: Master of the Mask

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 40
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: Ruler: Master of the Mask | The Emperor: Owner of the Mask | 군주 - 가면의 주인
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: No Do-Cheol, Park Won-Gook
Senarist: Park Hye-Jin, Jung Hae-Ri
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
imdb: 7.5
Bölüm Sayısı: 40
Yapım Yılı: 2016 - 2017
Yayın Tarihi: 10 Mayıs 2017 - 13 Temmuz 2017
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Veliaht Prens Lee Sun
Lee Ga-Eun
Lee Sun
Hwa-Goon
Dae Mok
Lee Chung-Woon
Mae Chang

 

Diğer Oyuncuları:

Park Chul-Min / Woo Bo
Bae Yoo-Ram / Park Moo-Ha
Kim Byung-Chul / Kim Woo-Jae
Kim Young-Woong / Jo Tae-Ho
Kim Seo-Kyung / Gon
Kim Myung-Soo / Kral
Kim Sun-Kyung / Kraliçe
Choi Ji-Na / Lee Youngbin
Jung Doo-Hong / Lee Bum-Woo
Song In-Kook / Hyun-Suk
Jung A-Min / Saray Leydisi Han
Lee Dae-Ro / Saraybeyi
Jeon No-Min / Han Kyu-Ho
Park Hyun-Suk / Lee Sun'un annesi
Jung Hae-Kyun / Lee Sun’un babası
Go Na-Hee / Kkomooli
Kim Jong-Soo / Joo Jin-Myung
Do Yong-Gu / Choi Sung-Ki
Jeong Gyu-Su / Heo Yoo-Gun
Park Ki-Ryoong / kahya Jang
Jin Ki-Joo / Choi Gang-Seo
Lee Jae-Yong / satıcı
Kim Jong-Goo / Kim Gwang-Yeol
Kim Hak-Cheol / Chi Hun
Lee Jini / Yeon-Joo
Kong Jung-Hwan

Konusu:

Dizi, 1700'lü yıllarda, Joseon Hanedanlığı döneminde, halkının iyiliği için mücadele eden bir veliaht prensin (Yoo Seung-Ho) ve veliaht prensten intikam almak isteyen bir genç kızın (Kim So-Hyun) hikâyesini anlatmaktadır.

 

Karakterleri:

Yoo Seung-Ho dizide Veliaht Prens Lee Sun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, halkı için gölgelerin arasındaki halkı ezerek servet ve güç toplamış olan 'Pyunsoo-hwe' adlı bir örgüte karşı yalnız ve çaresizce mücadele ederek büyümüştür. – "Pyunsoo-hwe' yi yıkıp insanlar için olan bir Joseon kuracağım.”

Kim So-Hyun dizide bir komutanın kızı olan Lee Ga-Eun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, adalet duygusu güçlü oldukça zeki bir kızdır. Bir gün, babasını Veliaht Prens Lee Sun (Yoo Seung-Ho) idam ettirir ve Ga-Eun ondan bunun intikamını almaya çalışır. Ancak o, Veliaht Prens Lee Sun’a âşıktır. – "Neden babamı öldürdün!?!”

L dizide alt sınıftan olan Lee Sun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri oldukça zeki birisidir. Düşük sınıftan biri olmasına rağmen Ga-Eun (Kim So-Hyun) ona nazik davranır. Ona okuma ve yazmayı öğretir. O, veliaht prensin dublörü, 'sahte kral' olur. – "Senin için agasshi (genç bayan), gerçek bir kral olacağım.”

Yoon So-Hee dizide Pyunsoo-hwe'nin liderinin torunu olan Kim Hwa-Goon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, büyükbabası ile bir savaş içerisinde olan Veliaht Prens Lee Sun’a (Yoo Seung-Ho) aşıktır. – "Veliaht prensin kalbini kazanacağım.”

Heo Jun-Ho dizide Pyunsoo-hwe'nin lideri olan Dae Mok karakterini canlandırmaktadır. – "O, iki şeyden birisi: kazanmam gereken birisi ya da öldürmem gereken birisi.”

Park Chul-Min dizide eski bir bilim adamı olan Woo Bo karakterini canlandırmaktadır. O, saraydan atılmıştır ve şimdi yalnız yaşmaktadır. Onun karakteri, toplumsal sınıflandırmaya karşı birisidir. – "Bu Joseon’da, yardımseverlik, doğruluk, uygunluk ve bilgelik erdemleri tamamen saçmalıktır.”

 

Resmi Web Sitesi: imbc.com/broad/tv/drama/gunju/index.html
Instagram: @m.drama_pre

 

Ödülleri:

2017 10. Kore Drama Ödülleri: En İyi Dizi Ödülü
2017 10. Kore Drama Ödülleri: En İyi Senaryo Ödülü

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…