Gu Family Book

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 62
  alie tarafından

 

Adı: Gu Family Book | 구가의서
Tür: Tarih, Romantik, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen: Shin Woo-Cheol, Kim Jung-Hyun
Senarist: Kang Eun-Kyung
Yapımcı: Park Tae-Young
Yapımcı Şirket: Samhwa Networks
Kanal: MBC
imdb: 8.1
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2013
Yayın Tarihi: 8 Nisan 2013 - 25 Haziran 2013
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı - 22:00
Ülke: Güney Kore
Dili: Korece

 

Oyuncuları:

Choi Kang-Chi
Dam Yeo-Wool
Park Tae-Seo
Jo Gwan-Woong
Gon
Park Chung-Jo
Dam Pyeong-Joon
Koo Wol-Ryung

 

Diger Oyuncuları:

Jung Hye-Young / Cheon Soo-Ryun
Jo Jae-Yun / Wal-Pae
Kim Hee-Won / Keşiş Monk Sojung
Son Ga-Young /Wol-Sun
Yoon Se-Ah / Ja Hong-Myeong
Eom Hyo-Seop / Park Moo-Sol
Jo Jae-Yun / Wal-Pae
Lee Do-Kyeong / Öğretmen Kong-Dal
Kim Ki-Bang / Eok-Man
Yoo Dong-Geun / Amiral Lee Soon-Shin
Kim Dong-Gyun / Danışman Choi
Ryohei Otani / ninja
Park Joo-Hyung / Han-No
Kim Hee-Jung / Chung-Jo'nın annesi
Jin Kyung / Yeo-Wool'nın öğretmeni
Kim Bo-Mi / Dam-Yi
Song Young-Kyu / Pil-Mok
Choi Ye-Ji
Jung Joon-Won / Choi Kang-Chi (genç)
Lee Yeon-Hee / Yoon Seo-Hwa (konuk oyuncu)
David Lee / Yoon Jung-Yoon (konuk oyuncu)

 

Konusu:

İnsan bir anneden (Lee Yeon-Hee) ve mitolojik yaratık bir babadan (Choi Jin-Hyuk) dünyaya gelen Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) insan olabilmek ve sevdiklerini koruyabilmek için verdiği mücadele anlatılmaktadır.

 

Karakterleri:

Lee Seung-Gi dizide, yarı insan, yarı mitolojik bir varlık olan Choi Kang-Chi karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri bir kaza sonrası yarı insan, yarı mitolojik varlık olduğunu öğrenir. Bunu öğrenmesiyle beraber hayatı tam anlamıyla değişir.

Suzy dizide, dövüş sanatlarında usta olan Dam Yeo-Wool karakterini canlandırmaktadır. Küçüklüğünden beri dövüş sanatlarının öğretildiği bir merkezde erkeklerinde arasında büyümüştür. Bu yüzden erkek gibidir. Onun karakteri, Choi Kang-Chi'ye (Lee Seung-Gi) aşık olur.

Yoo Yeon-Seok dizide, bir tüccarın oğlu olan Park Tae-Seo karakterini canlandırmaktadır. Babası (Eom Hyo-Seop) bir iftira üzerine vatan haini ilan edilir ve öldürülür. Ailesiyle birlikte köle pozisyonuna düşer çok geçmeden annesi (Kim Hee-Jung) de ölür. Ailesinden sadece geriye kız kardeşi (Lee Yoo-Bi) kalır.

Lee Sung-Jae dizide, elindeki gücü kendi emelleri için kullanan bir soyluyu Jo Gwan-Woong karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Yoon Seo-Hwa'nın (Lee Yeon-Hee) babasına iftira atarak vatan haini ilan edip öldürtür ardından Seo-Hwa'yı bir gisaeng olarak kendi kadını olamaya zorlar. Yıllar sonra aynı şeyleri Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) sevdiklerine yapmaya kalkar.

Sung Joon dizide, Dam Yeo-Wool'un (Suzy) koruması Gon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Yeo-Wool'u sevmektedir ve Kang-Chi (Lee Seung-Gi) ile pek iyi anlaşamamaktadırlar.

Lee Yoo-Bi dizide, Park Tae-Seo'nun (Yoo Yeon-Seok) kız kardeşi olan Park Chung-Jo karakterini canlandırmaktadır. Babası (Eom Hyo-Seop) vatan haini ilan edildikten sonra bir gisaeng olmaya zorlanır. Onun karakteri Choi Kang-Chi'yi (Lee Seung-Gi) sevmektedir.

Cho Seong-Ha dizide, Dam Yeo-Wool'un (Suzy) babası olan Dam Pyeong-Joon karakterini canlandırmaktadır.

Choi Jin-Hyuk dizide, Jiri Dağlarının koruyucusu mitolojik bir varlık olan Koo Wol-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) babasıdır.

Lee Yeon-Hee dizide, dizide bir soyluyken babasına iftira atılması sonucu bir gisaeng olmaya Yoon Seo-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri Choi Kang-Chi'nin (Lee Seung-Gi) annesidir.

 

Resmi Web Sitesi: www.imbc.com/broad/tv/drama/gufamilybook

 

 

Fragman

 

Kaynakları: (1), (2)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…