The Bride of Habaek

Puanı: 4,1/5  Oy Sayısı: 91
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: The Bride of Habaek | Bride of the Water God | 하백의 신부 2017
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Kim Byung-Soo
Senarist: Yoon Mi-Kyung (orijinal webtoon), Jung Yoon-Jung
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
imdb: 6.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2017 - 22 Ağustos 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Ha Baek
Moo-Ra
Bi-Ryeom
Hoo-Ye

 

Diğer Oyuncuları:

Park Kyu-Sun / Nam Soo-Ri
Choi Woo-Ri / Jo Yeom-Mi
Bae Noo-Ri / Shin Ja-Ya
Song Won-Geun / Sekreter Min
Jeong Dong-Hwan / Shin Dong-Man
Han Yi-Jin / Moo Ra'nın Menarjeri
Lee Doll-Hyung / Joo Gul-Rin
Lee Kyoung-Young / rahip (konuk oyuncu)
Kang Ha-Neul (konuk oyuncu)
Yang Dong-Geun (konuk oyuncu)
Jeon So-Min / So-A'nın müşterisi (konuk oyuncu)
Yoon Bit-Na

 

Konusu:

Dizi, suların efendisi (Nam Joo-Hyuk) ve sıradan bir insan olan onun gelini (Shin Se-Kyung) arasındaki aşkı konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Nam Joo-Hyuk dizide suların efendisi Ha Baek karakterini canlandırmaktadır. – "Ben ortanca çiçeklerinin Kralıyım, suların efendisiyim, senin efendinim, Ha Baek’im."

Shin Se-Kyung dizide bir psikiyatrist olan So-A karakterini canlandırmaktadır. O, küçükken babasının yardımseverliğe olan aşırı sevgisinden dolayı maddi açıdan zorluk yaşamıştır. – "Diğer insanların ne durumda olduklarına bakmak için bile vaktim yok."

Krystal dizide olağanüstü bir varlık olan ve yüzlerce yıldır insanlar arasında yaşayan Moo-Ra karakterini canlandırmaktadır. O, şimdi bir oyuncu olarak hayatını sürdürmektedir. Onun karakteri Ha Baek’i (Nam Joo-Hyuk) tek taraflı olarak sevmektedir ve So-A’dan (Shin Se-Kyung) ise nefret etmektedir. – "Kim önümde durmaya cüret eder?!"

Gong Myung dizide rüzgârın efendisi olan Bi-Ryeom karakterini canlandırmaktadır. O, Moo-Ra’ya (Krystal) tek taraflı bir aşk beslemektedir. – "Sadece ortanca çiçeğinin efendileri birlikte mi oynar? Gerçekten yalnız birisi miyim?"

Lim Ju-Hwan dizide bir tatil beldesinin CEO’u olan Hoo-Ye karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, So-A’ya (Shin Se-Kyung) aşık olur. – "Yapılan her hareket beraberinde her zaman bir sonuç doğurur."

 

Not:

1 - Dizi, 11 Aralık 2011 – 7 Mayıs 2012 tarihleri arasında cartoon.media.naver.net’de yayımlanan Yoon Mi-Kyung tarafından yazılmış "Habaekui Shinboo" adlı webtoona dayanmaktadır. Dizi, webtoonun günümüz versiyonudur.
2 - tvN'in Pazartesi & Salı  kuşağında bu diziden önce "Circle" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Argon" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/program/1506

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…