The Bride of Habaek
4,1 / 5 | Oy Sayısı : 100

 

Adı: The Bride of Habaek | Bride of the Water God | 하백의 신부 2017
Tür: Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Kim Byung-Soo
Senarist: Yoon Mi-Kyung (orijinal webtoon), Jung Yoon-Jung
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
imdb: 6.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2017 - 22 Ağustos 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Ha Baek
Moo-Ra
Bi-Ryeom
Hoo-Ye

 

Diğer Oyuncuları:

Park Kyu-Sun / Nam Soo-Ri
Choi Woo-Ri / Jo Yeom-Mi
Bae Noo-Ri / Shin Ja-Ya
Song Won-Geun / Sekreter Min
Jeong Dong-Hwan / Shin Dong-Man
Han Yi-Jin / Moo Ra'nın Menarjeri
Lee Doll-Hyung / Joo Gul-Rin
Lee Kyoung-Young / rahip (konuk oyuncu)
Kang Ha-Neul (konuk oyuncu)
Yang Dong-Geun (konuk oyuncu)
Jeon So-Min / So-A'nın müşterisi (konuk oyuncu)
Yoon Bit-Na

 

Konusu:

Dizi, suların efendisi (Nam Joo-Hyuk) ve sıradan bir insan olan onun gelini (Shin Se-Kyung) arasındaki aşkı konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Nam Joo-Hyuk dizide suların efendisi Ha Baek karakterini canlandırmaktadır. – "Ben ortanca çiçeklerinin Kralıyım, suların efendisiyim, senin efendinim, Ha Baek’im."

Shin Se-Kyung dizide bir psikiyatrist olan So-A karakterini canlandırmaktadır. O, küçükken babasının yardımseverliğe olan aşırı sevgisinden dolayı maddi açıdan zorluk yaşamıştır. – "Diğer insanların ne durumda olduklarına bakmak için bile vaktim yok."

Krystal dizide olağanüstü bir varlık olan ve yüzlerce yıldır insanlar arasında yaşayan Moo-Ra karakterini canlandırmaktadır. O, şimdi bir oyuncu olarak hayatını sürdürmektedir. Onun karakteri Ha Baek’i (Nam Joo-Hyuk) tek taraflı olarak sevmektedir ve So-A’dan (Shin Se-Kyung) ise nefret etmektedir. – "Kim önümde durmaya cüret eder?!"

Gong Myung dizide rüzgârın efendisi olan Bi-Ryeom karakterini canlandırmaktadır. O, Moo-Ra’ya (Krystal) tek taraflı bir aşk beslemektedir. – "Sadece ortanca çiçeğinin efendileri birlikte mi oynar? Gerçekten yalnız birisi miyim?"

Lim Ju-Hwan dizide bir tatil beldesinin CEO’u olan Hoo-Ye karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, So-A’ya (Shin Se-Kyung) aşık olur. – "Yapılan her hareket beraberinde her zaman bir sonuç doğurur."

 

Not:

1 - Dizi, 11 Aralık 2011 – 7 Mayıs 2012 tarihleri arasında cartoon.media.naver.net’de yayımlanan Yoon Mi-Kyung tarafından yazılmış "Habaekui Shinboo" adlı webtoona dayanmaktadır. Dizi, webtoonun günümüz versiyonudur.
2 - tvN'in Pazartesi & Salı  kuşağında bu diziden önce "Circle" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Argon" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/program/1506

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 UZUN

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)