Temperature of Love
4,1 / 5 | Oy Sayısı : 44

 

Adı: Temperature of Love | 사랑의 온도
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Nam Gun
Senarist: Ha Myung-Hee (roman & senaryo)
Yapımcı: -
Yayıncı: SBS
daum: 7.7
Bölüm Sayısı: 40
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 18 Eylül 2017 - 21 Kasım 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Seo Hyun-Jin
Hyun-Soo
Yang Se-Jong
Jung-Sun
Kim Jae-Wook
Park Jung-Woo
Jo Bo-Ah
Ji Hong-A
Sim Hee-Sup
Choi Won-Joon
P.O
Kang Min-Ho

 

Diğer Oyuncuları:

Cha In-Ha / Kim Ha-Sung
Lee Kang-Min / Oh Kyung-Soo
Chae Soo-Young / Lim Soo-Jung
Lee Mi-Sook / Yoo Young-Mi
Ahn Nae-Sang / On Hae-Kyung
Lee Cho-Hee / Hwangbo Kyung
Jung Ae-Ri / Park Mi-Na
Sun Woo Jae Duk / Lee Min-Jae
Ji Il-Joo / Kim Joon-Ha
Song Young-Kyu / Min Yi-Bok
Hwang Suk-Jung / Park Eun-Sung
Gil Eun-Hye / Lee Hyun-Yi (Hyun-Soo'nun kız kardeşi)
Ryu Jin / Yoo Hong-Jin
Ryu Seung-Soo / Shin Ha-Rim
Park Shin-Hye / Yoo Hye-Jung (konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, bir yazar olan Hyun-Soo (Seo Hyun-Jin) ve Fransız mutfağı şefi olma hayalleri kuran Jung-Sun’un (Yang Se-Jong) birbirlerinin gerçek kimliklerini bilmeden internet üzerinden tanışmalarını ve sonrasında yaşananları konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Seo Hyun-Jin dizide bir yazar olan Hyun-Soo karakterini canlandırmaktadır. 10 yıldır asistan yazar olarak çalışmaktadır. Prestijli bir üniversiteden mezun olan Hyun-Soo yazdığı bir dizi senaryosunun çekilmesinin hayalini kurmaktadır. Onun karakteri zeki, kendine güveni tam ve dürüst bir kişiliğe sahiptir. Ancak ilişkileri konusunda başarılı birisi değildir ve kesinlikle ilk görüşte aşka inanmaz. Bir gün, bir sohbet odasında 'Jane' takma adı ile 'Good Soup' (iyi çorba) takma adındaki biri ile sohbet etmeye başlar. Çok geçmeden onunla gerçek hayatta da karşılaşır. – "Düşündüm, düşündüm ve tekrar düşündüm. Bu yüzden aşkı kaybettim."

Yang Se-Jong dizide 'Good Soup' adlı bir restoranın şefi olan Jung-Sun karakterini canlandırmaktadır. O, liseden mezun olduktan sonra Fransa’ya giderek orada yemek pişirme konusunda eğitim aldı. Onun karakteri, sınırları konusunda oldukça net birisidir ve akılcı davranmak yerine iç güdülerine güvenen birisidir. Başkaları tarafından kontrol edilmekten ya da başkalarını kontrol etmekten nefret eden ve aynı zamanda rekabetçi birisidir. Dışarıdan bakılınca mükemmel biri gibi görünse de annesi ile ilgili geçmişinden dolayı yaralıdır. O, Hyun-Soo (Seo Hyun-Jin) ile tanıştığı ilk günden beri onu sevmektedir.  – "Yemek ısmarlamak eğlenceli bir şey değildir. Çünkü ne olursa olsun gıda mutlaktır."

Kim Jae-Wook dizide bir iş adamı olan Park Jung-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri titiz ve zeki birisidir. Aklına koyduğu şeyin peşini asla bırakmaz. Hyun-Soo’nun (Seo Hyun-Jin) yazmaktaki yeteneklerini keşfettikten sonra onun peşine düşer. Ayrıca, Jung-Sun’un (Yang Se-Jong) yaptığı yemekleri sevmektedir. Bu yüzden onunla birlikte ortaklaşa 'Good Soup' restoranını açmıştır. Ancak Hyun-Soo ile tanıştıktan sonra iki iş ortağı aşkta birbirlerinin rakipleri olur. – "Hayat, mücadele ve edinim ile ilgilidir. İstisnası yoktur."

Jo Bo-Ah dizide zengin bir aileye sahip olan Ji Hong-A karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, Hyun-Soo’nun (Seo Hyun-Jin) bir hayranı olduğu için onun yanına asistan yazar olarak girer. Ancak, Hyun-Soo hem iş hayatının gözdesi hem de aşk hayatının gözdesi olmaya başladıkça onu kıskanmaya başlar. – "Bu dünya benim için var. Benim için insanlar küçük varlıklar olarak yaşarlar."

Sim Hee-Sup dizide bir şef olan Choi Won-Joon karakterini canlandırmaktadır.

P.O dizide bir şef olan Kang Min-Ho karakterini canlandırmaktadır.

 

Not:

1 - 2013 yılında yayımlanan ve yazar-senarist Ha Myung-Hee tarafından kaleme alınan "Chakhan Seupeuneun Jeonhwareul Bakji Anneunda" adlı bir romandan uyarlamadır. Romanın yazarı Ha Myung-Hee bizzat kendisi romanını diziye uyarlanmıştır.
2 - SBS'in Pazartesi & Salı  kuşağında bu diziden önce "Falsify" ve bu diziden sonra "Oh! The Mysterious" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/lovetemperature

 

FRAGMANI | DİZİNİN MÜZİKLERİ

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (UZUN)

 

 

Kaynakları: asianwiki, daum, dramabeans, soompi-1, asianwiki-2, soompi-2