Girls's Generation 1979
4 / 5 | Oy Sayısı : 11

 

Adı: Girls's Generation 1979 | Lingerie Girls' Generation | 란제리 소녀시대
Tür: Tarih, Romantik, Gençlik
Yönetmen: Hong Seok-Ku
Senarist: Kim Yong-Hee (roman), Yoon Kyung-Ah
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: KBS2
imdb: 6.9
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2017
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2017 - 3 Ekim 2017
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Jung-Hee
Hye-Joo
Young-Choon
Dong-Moon
Son-Jin
Ae-Sook

 

Diğer Oyuncuları:

Kwon Hae-Hyo / Jung-Hee'nin babası
Kim Sun-Young / Jung-Hee'nin annesi
Park Ha-Na / Jung-Hee'nin teyzesi
Jo Byeong-Gyu / Lee Bong-Soo
In Gyo-Jin / Oh Man-Sang
Kim Jae-Hwa / öğretmen
Baek Eun-Kyung / Jeon Hyun-Hee
Sujin / Eon-Joo
Park Ye-Seul / So Eun-Ja
Kim Soo-Hyun / Kim Ki-Ryeo
Lee Bom / Park Gwi-Ja
Han Geu-Rim / fabrika çalışanı
Jo A-In / Joo Aeng-Cho
Ahn Bo-Hyun / Young Choon'un eski arkadaşı (konuk oyuncu)

 

Konusu:

Dizi, 1979’larda Daegu, Güney Kore’de geçmektedir ve bir grup liseli gencin ergenlik döneminde yaşadıklarını konu almaktadır.

 

Karakterleri:

Bona dizide bir lise öğrencisi olan Lee Jung-Hee karakterini canlandırmaktadır. Onun ailesi bir tekstil atölyesi işletmektedir. Bir kız olduğu için babası onu hor görmektedir. Bu yüzden babası erkek olan ikiz kardeşini el üstünde tutmaktadır. O, ilk gördüğü anda Son-Jin'e (Yeo Hoi-Hyun) âşık olur. – "Ultra pozitif enerji"

Chae Seo-Jin dizide bir lise öğrencisi olan Jung Hye-Joo karakterini canlandırmaktadır. Seul'den Daegu'ya yeni transfer olmuştur. Onun karakteri çekingen ve utangaç biri gibi görünse de oldukça zeki, çekici ve çalışkan birisidir. Okulundaki diğer kızlar onu çoğu zaman kıskanır. – "Annenin arkadaşının kızının 1979 versiyonu"

Lee Jong-Hyun dizide bir eczanede çalışan Joo Young-Choon karakterini canlandırmaktadır. Eczanede çalışmanın yanı sıra ufak tefek tamirat ve getir götür işlerinde de çalışmaktadır. Onun küçük bir kız kardeşi vardır ve kız kardeşine çok düşkündür. Onun karakteri hayattan hiçbir beklentisi ve amacı olmayan birisidir. – "Tarzına göre yaşayan ve ölen eczacı genç adam"

Seo Young-Joo dizide bir lise öğrencisi olan Bae Dong-Moon karakterini canlandırmaktadır. Jung-Hee’den (Bona) hoşlanmaktadır ve gözü ondan başkasını görmemektedir. Onun karakteri iyi bir kişiliğe sahiptir. – "Ne istediğini bilen, masum çocuk"

Yeo Hoi-Hyun dizide bir lise öğrencisi olan Son Jin karakterini canlandırmaktadır. Daegu’da kızlar arasında en popüler öğrencidir. Onun karakteri zeki olduğu kadar oldukça yakışıklı birisidir. – "Popüler ve mükemmel çocuk"

Min Do-Hee dizide bir lise öğrencisi olan Sim Ae-Sook karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, okulda zorbalık yapan birisidir. – "Bir akasya gibi dikenli"

 

Not:

1 – Dizi, Kim Yong-Hee tarafından kaleme alınmış 'Lanjeri Sonyeoshidae' adlı bir romandan uyarlamadır.
2 – KBS2'nun Çarşamba & Perşembe  kuşağında bu diziden önce "School 2017" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Don't Believe Her" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: www.kbs.co.kr/drama/lingeriegirls

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Kaynakları: (1), (2), 3), (4), (5)