My Mister

Puanı: 4,6/5  Oy Sayısı: 101
  Rüzgar Esintisi tarafından

 

Adı: My Mister | My Ajusshi | 나의 아저씨
Tür: Dram
Yönetmen: Kim Won-Suk
Senarist: Park Hae-Young
Yapımcı: -
Yayıncı: tvN
daum: 7.8
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017 - 2018
Yayın Tarihi: 21 Mart 2018 – 17 Mayıs 2018
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 21:10
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Park Dong-Hoon
Lee Ji-An

 

Diğer Oyuncuları:

Park Ho-San / Park Sang-Hoon
Song Sae-Byeok / Park Gi-Hoon
Ko Du-Shim / Byeon Yo-Soon
Lee Ji-Ah / Kang Yoon-Hee
Nara / Choi Yoo-Ra
Jung Young-Joo / Sang-Hoon'un eşi
Son Sook / Ji-An'ın büyük annesi
Kim Young-Min / Do Joon-Young
Jang Ki-Yong / Lee Gwang-Il
Ahn Seung-Kyoon / Song Ki-Beom
Jung Jae-Sung / Genel Müdür Yoon
Shin Goo / CEO Jang
Jeon Kuk-Hwan / Yönetici Müdür Wang
Jung Hae-Kyun / Müdür Park
Park Hae-Joon / Monk Gyeomduk
Oh Na-Ra / Jung-Hee
Ryu Sun-Young / Jung Chae-Ryung
Seo Hyun-Woo / Bölüm Şefi Song
Chae Dong-Hyun / Müdür Yardımcısı Kim
Kim Min-Seok / Yeo Hyung-Kyu
Park Soo-Young / Sang-Hoon'un arkadaşı

 

Konusu:

Dizi, farklı jenerasyondaki insanların hayatları ile ilgili farklı değerleri tasvir edecek. 40’lı yaşlardaki bir adamın (Lee Sun-Kyun) hayatındaki zorluklara katlanması ve ondan farklı bir hayat yaşamasına rağmen 20’li yaşlardaki bir kadının (IU) onun gibi hayatındaki zorluklara katlanmasını anlatmaktadır. Onlar birbirlerinin hayatlarına baktıklarında birbirlerine derman olur.

 

Karakterleri:

Lee Sun-Kyun dizide bir inşaat şirketinde mühendis olarak çalışan Park Dong-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Hayata karşı her zaman tedbirli yaklaşmaktadır. Sessiz ve çektiği acıları içine atan Dong-Hoon sevdikleri için her şeyi yapan birisidir.

IU dizide 20’li yaşlarında olan Lee Ji-An karakterini canlandırmaktadır. Park Dong-Hoon’un (Lee Sun-Kyun) çalıştığı inşaat şirketinde sözleşmeli bir işçi olarak çalışan Ji-An hem hasta büyükannesine bakmaktadır hem de borçlarını ödemeye çalışmaktadır. Hayattın zorluklarından usandığı için geleceğe dair ne bir hedefi ne de bir hayali vardır.

Park Ho-San dizide Park Dong-Hoon’un (Lee Sun-Kyun) abisi olan Park Sang-Hoon karakterini canlandırmaktadır. Yönettiği iki işletme başarısızlıkla sonuçlandıktan sonra işe girdiği diğer yerlerden de kovulmuştur. Annesinin evinde yaşamak zorunda kalan Sang-Hoon her şeye rağmen mutluluğun yollarını arayan romantik birisidir.

Song Sae-Byeok dizide Park Dong-Hoon’un (Lee Sun-Kyun) erkek kardeşi olan Park Gi-Hoon karakterini canlandırmaktadır. 20’li yaşlarında çektiği bağımsız bir film Cannes Film Festivali'ne davet edildiği için o zamanlar dahi bir yönetmen olarak görülüyordu. Ancak, ardından geçen 20 yılda bir yönetmeni olarak çektiği hiçbir yapım başarı gösterememiştir.

Ko Du-Shim dizide Park Sang-Hoon (Park Ho-San), Park Dong-Hoon (Lee Sun-Kyun) ve Park Gi-Hoon’un (Song Sae-Byeok) annesi olan Byeon Yo-Soon karakterini canlandırmaktadır. Çocukları için endişe duyan sevencen bir annedir.

Lee Ji-Ah dizide Park Dong-Hoon’nun (Lee Sun-Kyun) eşi olan Kang Yoon-Hee karakterini canlandırmaktadır.

Nara dizide bir oyuncu olan Choi Yoo-Ra karakterini canlandırmaktadır. Onun Park Dong-Hoon (Song Sae-Byeok) ile kötü bir ilişkisi vardır.

 

Ödülleri:

2019 55. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Dizi Ödülü
2019 55. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Senaryo Ödülü (Park Hae-Young)
2018 2. Seul Ödülleri: Büyük Ödül

 

Not: tvN'in Çarşamba & Perşembe  kuşağında bu diziden önce "Mother" ve bu diziden sonra "What’s Wrong with Secretary Kim" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/mymister

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (Karakter Lee Ji-An (IU))

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9)

 

 
Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…