Switch: Change the World
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 16

Adı: Switch: Change the World | 스위치 - 세상을 바꿔라
Tür: Hukuk, Aksiyon
Yönetmen: Nam Tae-Jin
Senarist: Baek Woon-Chul, Kim Ryu-Hyun
Yapımcı: -
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: SBS
daum: 8.0
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2018
Yayın Tarihi: 28 Mart 2018 – 17 Mayıs 2018
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

 

Oyuncuları:

Sa Do-Chan,
Baek Joon-Soo
Oh Ha-Ra
Geum Tae-Woong

 

Diğer Oyuncuları:

Jo Hee-Bong / Yönetmen Bong
Shin Do-Hyun / So Eun-Ji
An Seung-Hwan / Jeon In-Tae
Lee Jung-Kil / Choi Jung-Pil
Kwon Hwa-Woon / Jo Sung-Doo
Song Won-Seok / Yönetici Kim
Park Won-Sang / Yang Ji-Soong
Choi Jae-Won / Jung Do-Young
Seo Young-Soo / Gil Dae-Ro
Kim Seo-Ra / Ha-Ra'nın annesi
Lee Joo-Yeon / Oh So-Ra
Son Byung-Ho / Yaşlı Adam Bbeong
Bae Min-Hee / Jin Kyung-Hee
Cha Yub / Araştırmacı Go

 

Konusu:

Dizi, peşin hükümlü ve yozlaşmış savcıların cezalandıramadığı suçluları dolandırarak para cezasına mahkûm eden bir dolandırıcının (Jang Keun-Suk) etrafında dönmektedir.

 

Karakterleri:

Jang Keun-Suk dizide iki farklı karakter canlandırmaktadır. Canlandırdığı karakterlerden biri dolandırıcı olan Sa Do-Chan’dır. Karizmatik ve oldukça keskin zekâya sahip birisidir. Baro sınavlarından geçebilecek kapasiteye sahip olmasına rağmen savcı olamamıştır. Savcı olamasa da hem hukuk bilgilerini hem de dolandırıcılık yeteneklerini kullanarak kendi bildiği yolla adaleti sağlamaya çalışmaktadır. Her zaman sadece karanlık insanları hedef almaktadır. Diğer canlandırdığı karakter bir savcı olan Baek Joon-Soo’dur. Hukukun üstünlüğünü savunmaktadır. Yeni bir uyuşturucu davası üzerinde çalışırken saldırıya uğrar.

Han Ye-Ri dizide bir savcı olan Oh Ha-Ra karakterini canlandırmaktadır. Düşük gelirli bir aileden gelmektedir. Bir kadın olmaktan kaynaklanan toplumsal engelleri aşıp kendi yeteneği ve çabası ile bir savcı olmuştur. Enerjik bir kişiliğe ve keskin bir zekaya sahiptir. Geçmişte, Ha-Ra haksız yere hırsızlıkla suçlanarak okuldan atılmıştır. Ancak, sunbaeyi Baek Joon-Soo’nun (Jang Keun-Suk) yardımıyla adını temize çıkarmayı başarmıştır. Joon-Soo ona savcı olmak istediğini söyleyince Ha-Ra onun yolundan giderek bir savcı olmaya karar vermiştir. Çalıştığı dava saldırıya uğrayan Joon-Soo’nun intikamını almak ve davayı çözmek için istemeye istemeye tıpkı ona benzeyen Sa Do-Chan (Jang Keun-Suk) ile iş birliği yapmak zorunda kalır.

Jung Woong-In dizide bir sanat galerisinin yöneticisi olan Geum Tae-Woong karakterini canlandırmaktadır. Sanat camiasında ünlü bir isimdir. Ancak sanat camiasında yer almasının tek nedeni yaptığı uyuşturucu işini gizlemektir. Rakiplerinin zayıf yönlerini kolayca bulur ve kendi bildiği yöntem ile onları durdurmak için kullanır.

Jo Hee-Bong dizide yönetmen Bong karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar gelecek vadeden bir film yapımcısıydı ancak şimdilerde yeteneklerini dolandırıcılık işlerinde kullanmaktadır. Sa Do-Chan’ın (Jang Keun-Suk) dolandırıcılık ekibinin yönetmenidir.

Shin Do-Hyun dizide eskiden bir hemşire olan So Eun-Ji karakterini canlandırmaktır. Sa Do-Chan’ın (Jang Keun-Suk) dolandırıcılık ekibinin oyuncusudur.

An Seung-Hwan dizide dahi bir hacker olan Jeon In-Tae karakterini canlandırmaktır. Alaycı bir kişiliğe sahiptir. Sa Do-Chan’ın (Jang Keun-Suk) dolandırıcılık ekibinin dijital ve elektronik ekipmanlarından sorumludur.

 

Not: SBS’in Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "Return" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Handsome Guy and Jung-Eum" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: programs.sbs.co.kr/drama/switch

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4 (UZUN)

 

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8)