Legal High
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 33


Adı: Legal High | 리갈하이
Tür: Komedi, Hukuk
Yönetmen: Kim Jung-Hyun
Senarist: Park Sung-Jin
Yapımcı: -
Yayıncı: JTBC
imdb: 7.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 8 Şubat 2019 – 30 Mart 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Tae-Rim
Jae-In
Ki-Seok
Joo-Kyung

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Sang-Hoon / Yoon Sang-Koo
Lee Soon-Jae / Koo Se-Joong
Jang Yoo-Sang / Kim Yi-Soo
Kim Byung-Ok / Bang Dae-Han
Moon Ye-Won / Nam Seol-Hee
Kim Ho-Jung / Profesör Song
Yoo Su-Bin / Kim Byung-Tae
Ahn Nae-Sang / Seo Dong-Soo (konuk oyuncu)
Cao Lu / Ryeo-Ryeong (konuk oyuncu)
Myung Gye-Nam / mahkum (konuk oyuncu)
Jung Eun-Chae / Hakim Jo (konuk oyuncu)
Kim Sa-Hee / Yoon Do-Hee (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, iki farklı avukatın etrafında dönecek. Go Tae-Rim (Jin Goo), yasalar ile nasıl oynayacağını bilen ve aldığı davalarda %100 başarı oranına sahip bir avukattır. Seo Jae-In (Seo Eun-Su), yasalara ve adalete inanan çaylak bir avukattır.


Karakterleri:

Jin Goo dizide başarlı bir avukat olan Go Tae-Rim karakterini canlandırmaktadır. Kibirli ve sert dilli birisidir. Aldığı bir davayı kaybettiğini bile hayal edemez ve davaları kazanmak onun için her şeyden önemlidir. Ayrıca avukatlık ücreti de oldukça yüksektir.

Seo Eun-Su dizide çaylak bir avukat olan Seo Jae-In karakterini canlandırmaktadır. Okulundan yüksek puanlarla mezun olmamasına rağmen adalet söz konusu olduğunda hiç kimse onunla yarışamaz. Zor durumdaki insanlara yardım eden adil bir avukat olmak istemektedir. Ancak toplumun "Kazanmayan bir avukat, hiçbir şeydir" zihniyeti ile yüzleştikten sonra Go Tae-Rim ile birlikte çalışmaya karar verir.

Yoon Park dizide B&G Hukuk Firması için çalışan Avukat Kang Ki-Suk karakterini canlandırmaktadır. Eskiden Go Tae-Rim’in (Jin Goo) altında çalışarak ondan çok şey öğrendi ve şimdi başarılı bir avukattır. Ancak eski akıl hocası Tae-Rim ile bir rekabet içindedir.

Chae Jung-An dizide B&G Hukuk Firması için çalışan Avukat Min Joo-Kyung karakterini canlandırmaktadır. O, B&G Hukuk Firması’nın bilgi kaynağıdır.

Jung Sang-Hoon dizide B&G Hukuk Firması için çalışan Avukat Yoon Sang-Goo karakterini canlandırmaktadır. Go Tae-Rim’i (Jin Goo) bir gün yenmeyi hayal eden tutkulu bir avukattır. Dışarıdan sert biri gibi görünmesine karşın biraz alkol aldıktan sonra zayıf ve kendini kaybetmeye meyilli olan mutsuz orta yaşlı bir adama dönüşmektedir.


Not:

1 – Dizi, ilk sezonu 2012 yılında yayımlanan "Legal High" adlı Japon dizi serisinden uyarlamadır.

2 – JTBC’nin Cuma & Cumartesi  dizi kuşağında bu diziden önce "SKY Castle" yayımlanmıştır ve bu diziden sonra "Beautiful World" yayımlanacaktır.

 

Resmi Web Sitesi: tv.jtbc.joins.com/legalhigh

 

 

Fragman 1


Fragman 2


Fragman 3


Fragman 4 (UZUN)


Kaynakları: (1), (2), (3), (4)