SKY Castle
4,1 / 5 | Oy Sayısı : 54


Adı: SKY Castle | SKY 캐슬
Tür: Dram, Komedi, Aile
Yönetmen: Jo Hyun-Tak
Senarist: Yoo Hyun-Mi
Yapımcı: -
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 8.8
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Yayın Tarihi: 23 Kasım 2018 – 1 Şubat 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 22:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Yum Jung-Ah / Han Seo-Jin
Lee Tae-Ran / Lee Soo-Im
Yoon Se-Ah / No Seung-Hye
Oh Na-Ra / Jin Jin-Hee
Kim Seo-Hyung / Kim Joo-Young
Jung Joon-Ho / Kang Joon-Sang
Choi Won-Young / Hwang Chi-Young
Kim Byung-Chul / Cha Min-Hyuk
Jo Jae-Yun / Woo Yang-Woo
Lee Hyun-Jin / Öğretmen Jo
Kim Hye-Yoon / Kang Ye-Seo
Lee Ji-Won / Kang Ye-Bin
Kang Chan-Hee / Hwang Woo-Joo
Kim Dong-Hee / Cha Seo-Joon
Jo Byeong-Gyu / Cha Ki-Joon
Lee Yoo-Jin / Woo Soo-Han
Kim Bo-Ra / Kim Hye-Na
Jung Ae-Ri / Madam Yoon
Song Min-Hyung / Choi In-Ho
Kim Jung-Nan / Lee Myung-Joo
Yu Seong-Ju / Park Soo-Chang
Song Geon-Hee / Park Young-Jae
Lee Joo-Yeon / Lee Ga-Eul
Lee Yeon-Soo / Hye-Na'nın annesi
Park Yoo-Na / Cha Se-Ri


Konusu:

Dizi, 'SKY Castle' ('Gökyüzü Kalesi') adındaki lüks bir apartmanda yaşayan dört kadın etrafında dönmektedir. Onlar, eşlerinin daha başarılı olmasını sağlamaya çalışırken, kızlarını ve oğullarını birer prenses ve prens gibi yetiştirir.


Karakterleri:

Yum Jung-Ah dizide bir ev kadını olan Han Seo-Jin karakterini canlandırmaktadır. İki kız çocuk annesidir. 'SKY Castle'da yaşayan çoğu kadın ona gıpta ile bakmaktadır. Onun mükemmel bir hayatı varmış gibi gözükmesine karşın aslında büyük bir sırrı vardır.

Lee Tae-Ran dizide çocuk kitapları yazarı olan Lee Soo-Im karakterini canlandırmaktadır. Bir erkek çocuğu annesidir. İnsanlara karşı derin bir şefkat ve saygı duymaktadır. Başlarda, Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) emri ile 'SKY Castle'da bir numaralı halk düşmanı ilan edilir. Ancak oğlu sayesinde 'SKY Castle'da yaşayan kadınlar arasına girmeyi başarır.

Yoon Se-Ah dizide bir ev kadını olan No Seung-Hye karakterini canlandırmaktadır. İki erkek çocuğu annesidir. Gizemli tutkulara sahiptir ve açıklarsa bomba etkisi oluşturacak bir sır bilmektedir.

Oh Na-Ra dizide zengin bir aileden gelen Jin Jin-Hee karakterini canlandırmaktadır. Bir emlak milyarderi olan babasının bir çok binası vardır. Bir alışveriş koliktir. Han Seo-Jin’e (Yum Jung-Ah) hayrandır ve onun yaptıklarını yapmaya çalışmaktadır. Bir erkek çocuğu annesidir.

Kim Seo-Hyung dizide VIP müşterileri için bir üniversite danışmanlığı yapan Kim Joo-Young karakterini canlandırmaktadır.

Jung Joon-Ho dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) eşi olan Kang Joon-Sang karakterini canlandırmaktadır. Bir ortopedi cerrahıdır.

Choi Won-Young dizide Lee Soo-Im’in (Lee Tae-Ran) eşi olan Hwang Chi-Young karakterini canlandırmaktadır. Bir beyin cerrahıdır.

Kim Byung-Chul dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) Cha Min-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Bir hukuk fakültesinde profesördür. Her zaman adalet ve mutluluk hakkında konuşsa da gerçekte konuştuklarından farklı birisidir. Aşırı egoist birisidir.

Jo Jae-Yun dizide Jin Jin-Hee’nin (Oh Na-Ra) eşi olan Woo Yang-Woo karakterini canlandırmaktadır. Bir ortopedi cerrahıdır.

Kim Hye-Yoon dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) büyük kızı olan Kang Ye-Seo karakterini canlandırmaktadır. Seul Ulusal Üniversitesi’ne kazanma konusunda takıntılıdır.

Lee Ji-Won dizide Han Seo-Jin’in (Yum Jung-Ah) küçük kızı olan Kang Ye-Bin karakterini canlandırmaktadır.

Kang Chan-Hee dizide Lee Soo-Im’in (Lee Tae-Ran) oğlu olan Hwang Woo-Joo karakterini canlandırmaktadır. Hırslı birisidir ve nazik olmasından dolayı herkes tarafından sevilmektedir.

Kim Bo-Ra dizide bir lise öğrencisi olan Kim Hye-Na karakterini canlandırmaktadır. Hasta annesine bakmak zorundadır. Tüm olumsuzluklara rağmen umudunu hiç kaybetmeyen çalışan ve kibar birisidir.

Kim Dong-Hee dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) ikiz oğullarından biri olan Cha Seo-Joon karakterini canlandırmaktadır. İkizi ile farklı kişiliklere sahip olmasına karşın birbirleri ile iyi anlaşırlar ve genellikle sevimlidirler. Sınav sonuçlarından dolayı sık sık babalarından azar yerler.

Jo Byeong-Gyu dizide No Seung-Hye’nin (Yoon Se-Ah) diğer ikiz oğlu olan Cha Ki-Joon karakterini canlandırmaktadır.

Lee Yoo-Jin dizide Jin Jin-Hee’nin (Oh Na-Ra) oğlu olan Woo Soo-Han karakterini canlandırmaktadır.


Ödülleri:

2019 Kore Drama Ödülleri: En İyi Dizi Ödülü
2019 Kore Drama Ödülleri: En İyi Dizi Müziği Ödülü (Han Jin - We All Lie)
2019 55. Baeksang Sanat Ödülleri: En İyi Yönetmen Ödülü (Jo Hyun-Tak)


Not: JTBC’nin Cuma & Cumartesi   dizi kuşağında bu diziden önce "The Third Charm" ve bu diziden sonra "Legal High" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi (JTBC): tv.jtbc.joins.com/skycastle
Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/title/81030062

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)