Special Labor Inspector

Puanı: 3,6/5  Oy Sayısı: 17
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Special Labor Inspector | 특별근로감독관 조장풍
Tür: Dram, Komedi, Aksiyon
Yönetmen: Park Won-Gook
Senarist: Kim Ban-Di
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC
imdb: -
Bölüm Sayısı: 32
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 8 Nisan 2019 – 28 Mayıs 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Jo Jin-Gab
Joo Mi-Ran
Cheon Deok-Koo
Woo Do-Ha
Ha Ji-Man

 

Diğer Oyuncuları:

Kang Seo-Joon / Lee Dong-Young
Ahn Sang-Woo / Hwang Doo-Sik
Yoo Su-Bin / Bölüm Başkanı Baek
Kim Si-Eun / Müdür Yardımcısı Oh
Seol In-A / Ko Mal-Sook
Oh Dae-Hwan / Koo Dae-Gil
Kim Min-Kyu / Kim Sun-Woo
Cha Jung-Won / Kim Ji-Ran
Lee Sang-Yi / Yang Tae-Soo
Song Ok-Suk / Choi Seo-Ra
Kim Hong-Fa / Jo Jin-Cheol
Lee Na-Yoon / Jo Jin-A


Konusu:

Dizi, adaletsizliğe göz yummadığı için birçok işten atılan Jo Jin-Gab’ın (Kim Dong-Wook) etrafında dönmektedir. Jin-Gab, artık kovulma ihtimali olmadığını düşündüğü için kamu personeli sınavına girer ve memur olarak çalışmaya başlar. Adaletsizliğin olmadığı bir ortamda huzurlu bir şekilde çalışırken İstihdam ve Çalışma Bakanlığı’na müfettiş olarak atanır. Burada, gücünü haksız yere kullanan birçok insanla karşılaşır ve adaletsizliğe dayanamayan Jin-Gab huzurlu günlerini tekrar geride bırakır.


Karakterleri:

Kim Dong-Wook dizide eski bir judocu olan Jo Jin-Gab karakterini canlandırmaktadır. Bir judo müsabakasında yolsuzlukla karşılaşır ve buna karşı çıkar. Bu yüzden judo lisansı elinden alınır. Bunun üzerine bir okulda beden öğretmeni olarak çalışmaya başlar. Ancak burada da yaşanan bir adaletsizlik yüzünden okulun başkanı ile çatışır ve bir kez daha işinden olur. Artık kovulma endişesi olmadan çalışmak için kamu personeli sınavına girer ve sınavı kazanır.

Park Se-Young dizide bir dedektif olan Joo Mi-Ran karakterini canlandırmaktadır. Jo Jin-Gab’ın (Kim Dong-Wook) eski eşidir ve bu evlilikten birde çocuğu vardır. O da Jin-Gab gibi eski bir judocudur. Jin-Gab bir müfettiş olarak atandıktan sonra ikisi birlikte bir davada beraber çalışmaya başlar.


Not: MBC’nin Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "Item" ve bu diziden sonra "Partners for Justice 2" yayımlanmıştır.


Ödülleri:

2019 MBC Drama Ödülleri: En İyi Senaryo Ödülü (Kim Ban-Di)


Resmi Web Sitesi: www.imbc.com/broad/tv/drama/speciallaborinspector

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5

 

Kaynakları: (1), (2), (3)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…