My Holo Love
4,6 / 5 | Oy Sayısı : 168


Adı: My Holo Love | 나 홀로 그대
Tür: Romantik, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Lee Sang-Yeob
Senarist: Ryoo Yong-Jae
Yapımcı: Choi Jin-Hee
Yapım Şirketi: Studio Dragon
Yayıncı: Netflix
imdb: -
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2018 – 2020
Yayın Tarihi: 7 Şubat 2020
Yayın Günleri ve Saati: Cuma
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Go Nan-Do,
Holo
Han So-Yeon
 
Ko Yoo-Jin
 
Chan Sung
 

 

Diğer Oyuncuları:

Lee Jung-Eun / So-Yeon'un annesi
Kang Seung-Hyun / Yoo-Ram
Lee Ki-Chan / Kang-Woo
Jung Young-Ki / Jo Jin-Seok
Kim Soo-Jin
Kim Yong-Min
Son Jong-Hak


Konusu:

Dizi, yalnız bir kadının (Ko Sung-Hee) yapay zekâ 'Holo' (Yoon Hyun-Min) ile karşılaştıktan sonra meydana gelen olayları konu almaktadır.


Karakterler:

Yoon Hyun-Min dizide Go Nan-Do ve Holo olmak üzere iki farklı karakteri canlandırmaktadır. Go Nan-Do karakteri, bir IT araştırma şirketinin sahibidir. Dahi bir mucit olan Nan-Do şirketi kendisi kurdu ve şirketindeki her projeyi kendi elleriyle oluşturdu. Holo’nun da mucididir. Ancak insanlar, 10 yıl önce, büyük bir vakada hacker olan Nan-Do’nu, takip edildiği sırada öldüğünü sanmaktadır. Onun yaşadığını, sadece üvey kız kardeşi ve şirketin resmi CEO’su bilmektedir. Bir gün, insanların yüzlerini birbirinden ayırt edemeyen Han So-Yeon (Ko Sung-Hee) ile karşılaşır. Han So-Yeon’un bu özel durumunu, Holo’yu test etmek için kullanır. Holo karakteri, hologram bir yapay zekâdır.

Ko Sung-Hee dizide bir gözlük şirketinde müdür yardımcısı olarak çalışan Han So-Yeon karakterini canlandırmaktadır. Müşterilerle özenle ilgilenir ve işlerini titizlikle halleder. Ancak kişisel yaşamı söz konusu olduğunda, yalnız bir hayatı vardır. İnsanların yüzlerini birbirinden ayırt edemediği için her zaman insanlarla arasına belli bir mesafe koymaktadır.

 

Resmi Web Sitesi: www.netflix.com/tr/title/81008021

 

 

Fragman 1

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)