Rookie Historian Goo Hae-Ryun

Puanı: 4,2/5  Oy Sayısı: 88
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Rookie Historian Goo Hae-Ryung | 신입사관 구해령
Tür: Romantik, Tarih
Yönetmen: Kang Il-Soo, Han Hyun-Hee
Senarist: Kim Ho-Soo
Yapımcı: -
Yayıncı: MBC, Netflix
imdb: 8.2
Bölüm Sayısı: 40
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 17 Temmuz 2019 – 26 Eylül 2019
Yayın Günleri ve Saati: Çarşamba & Perşembe – 22:00 (günde iki bölüm)
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Goo Hae-Ryung
 
Prens Lee Rim
 
Veliaht Prens
Lee Jin
Min Woo-Won
 

 

Diğer Oyuncuları:

Park Ji-Hyun / Song Sa-Hee
Kim Yeo-Jin / Kraliçe Im
Choi Duk-Moon / Min Ik-Pyeong
Kim Min-Sang / Lee Tae
Kong Jung-Hwan / Goo Jae-Kyung
Jeon Ik-Ryung / Mo-Hwa
Sung Ji-Ru / Heo Sam-Bo
Heo Jung-Do / Yang Si-Haeng
Lee Ye-Rim / Oh In-Im
Jang Yoo-Bin / Heo A-Ran
Kang Hoon / Hyun Kyung-Mook
Nam Tae-Woo / Son Kil-Seung
Oh Hee-Joon / An Hong-Ik
Yoon Jeong-Seob / Yönetici Hwang
Lee Jeong-Ha / Kim Chi-Kuk
Ji Geon-Woo / Sung Seo-Kwon
Ryu Tae-Ho / Song Jae-Cheon
Yang Jo-A / Seol-Geum
Lee Kwan-Hoon / Kak-Soe
Kim Yong-Woon / Gwi-Jae
Yoo Se-Rye / Saray Leydisi
Kim Ye-Rin / Veliaht Prenses
Park Young-Soo / Bay Kim
Jo Jae-Wan / bakanın hizmetçisi
So Hee-Jung / soylu kadın (1. bölüm - konuk oyuncu)
Lee Jong-Hyuk / mafya patronu (1.-2. bölüm - konuk oyuncu)
Seo Young-Joo / Lee Seung-Hoon
Jo Jae-Yun / uigeumbu memuru (3.-4. bölüm - konuk oyuncu)
Lee Seung-Hyo / Seo Moon-Jik (konuk oyuncu)
Fabien Yoon / Jean (konuk oyuncu)
Yoon Jong-Hoon / Lee Kyeom (konuk oyuncu)
Kim Hyun-Soo / Young-Hwa (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, 19. yüzyıl'da, kadın olduğu için hoş karşılanmamasına rağmen tarihsel kayıtlar yazan Goo Hae-Ryung’un (Shin Se-Kyung) etrafında dönmektedir. Hae-Ryung, cinsiyet ayrımcılığına, cinsiyetten kaynaklı ön yargılara ve toplumsal statü ayrımcılığına karşı mücadele eder.


Karakterleri:

Shin Se-Kyung dizide saray tarihçisi olmak isteyen Goo Hae-Ryung karakterini canlandırmaktadır. Kadın olduğu için ayrımcılığa uğramaktadır. Ancak o tüm bunlara karşın pes etmeyerek bir tarihçi olarak görevlerini yerine getirmek ve dünyada herkesin eşit olduğunu kanıtlamak istemektedir.

Cha Eun-Woo dizide Prens Lee Rim karakterini canlandırmaktadır. Hayatı boyunca hiç romantik bir ilişkisi olmamıştır. Ancak gerçek kimliğini saklayarak kaleme aldığı romantik türündeki romanlar ile Hanyang şehrinde oldukça popülerdir. Bir prens ve popüler bir roman yazarı olarak iki farklı hayat sürerken Goo Hae-Ryung (Shin Se-Kyung) ile tanışır ve ona âşık olur.

Park Ki-Woong dizide Joseon Hanedanlığının veliaht prensi olan Lee Jin karakterini canlandırmaktadır. Prens Lee Rim (Cha Eun-Woo) için sevgi dolu bir abidir. Kişisel açgözlülükleri için kendisini yönlendirmeye çalışan güçlere karşı durmaktan korkmayan özverili ve halkı için iyi şeyler yapmaya çalışan birisidir.

Lee Ji-Hoon dizide bir devlet memuru olan Min Woo-Won karakterini canlandırmaktadır. Joseon Hanedanlığının en güçlü kişisi olan Min Ik-Pyung'un en küçük oğludur. Babasının sahip olduğu güce güvenmeden ve arkasını ona yaslamadan kendi inandığı değerlere göre hareket eder. Devlet memuru olamadan önce bile Kralın takdirini kazanabilmiş, dik başlı birisidir.

Park Ji-Hyun dizide Veliaht Prens Lee Jin’in (Park Ki-Woong) kişisel tarihçisi olan Song Sa-Hee karakterini canlandırmaktadır. Sadece kızları olan bir ailede dünyaya gelmiştir ve evin en büyük kızıdır. Ailesi tarafından bir ev kadını olması için çok baskı görür. Ancak o bütün bu baskıya dayanarak tarih sınavına girer ve bu sınavda birinci olur. Daha sonra, Veliaht Prens Lee Jin’in her anını kaydetmekten sorumlu olan tarihçi görevi verilir. Bu süreçte, veliaht prensin güçlü görünümüne karşın yalnız bir insan olduğunu keşfeder ve elinde olmadan ona karşı sahip olmaması gereken duygular beslemeye başlar.


Not:

1 – MBC’nin Çarşamba & Perşembe  dizi kuşağında bu diziden önce "One Spring Night" ve bu diziden sonra "Extraordinary You" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi (MBC): www.imbc.com/broad/tv/drama/rookiehistorian...
Resmi Web Sitesi (Netflix): www.netflix.com/tr/title/81116487

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör
Yerli Dizi izle

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…