Flower Crew: Joseon Marriage Agency
4,3 / 5 | Oy Sayısı : 80


Adı: Flower Crew: Joseon Marriage Agency | 꽃파당 : 조선혼담공작소
Tür: Romantik, Komedi, Tarih
Yönetmen: Kim Ga-Ram
Senarist: Kim Yi-Rang (roman, senaryo)
Yapımcı: -
Yayıncı: JTBC
imdb: 6.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 16 Eylül 2019 – 5 Kasım 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Ma Hoon
Gae Ddong
Lee Soo
Ko Young-Soo
Do Joon
Kang Ji-Hwa
Ma Bong-Deok

 

Diğer Oyuncuları:

Jung Jae-Sung / Kang Mong-Koo
Lee Yoon-Gun / Moon Seok
Kwon So-Hyun / önceki kralın eşi
Jang Yoo-Sang / Kang
Jung Eui-Jae / Hyun
Ha Hoe-Jung / Saray Beyi Jang
Park Bo-Mi / Choon-Sim
Ahn Sang-Tae / Kkeolddeoksae
Jung Yoon-Suk / Ma-Joon
Jin Soo-Hyun
Mun Yong-Il
Jung Ji-Yoon
Ko Soo / Veliaht Prens (1. bölüm - konuk oyuncu)
Cho Seong-Ha / Kral (1. bölüm - konuk oyuncu)
Jang Soo-Won / Çicek Ekibi'nin müşterisi (1. bölüm - konuk oyuncu)
An Se-Ha / seyyar satıcı (1. bölüm - konuk oyuncu)
Woo Hyeon / doktor(1. bölüm - konuk oyuncu)
Jo Ryun / han sahibi (1. bölüm - konuk oyuncu)
Park Soo-Young / Lee Eun-Young (1. bölüm - konuk oyuncu)
Choi Jin-Hyuk / askeri subay (5. bölüm - konuk oyuncu)
Son Chang-Min / Yoon Dong-Sik (5. bölüm - konuk oyuncu)
Lee Se-Young / şaman (5. bölüm - konuk oyuncu)
Oh Jung-Se / Kang Chun-Joo (10. bölüm konuk oyuncu)
Ji Il-Joo / Lee Hyung-Kyu (konuk oyuncu)
Lee Yeon-Doo / Choi Ji-Young (konuk oyuncu)


Konusu:

Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir. Kral (Seo Ji-Hoon), ilk aşkını koruyabilmek için ülkenin en iyi çöpçatan ajansı, 'Çiçek Ekibi'nden bir istekte bulunur. Kralın isteği üzerine ajanstaki çöpçatanlar, önemsiz bir kadın olan Gae Ddong’u (Kong Seung-Yeon) en soylu kadına dönüştürmek için hayatlarını tehlikeye atarlar.


Karakterleri:

Kim Min-Jae dizide 'Çiçek Ekibi'nin lideri olan Ma Hoon karakterini canlandırmaktadır. Joseon’un en iyi çöpçatanı ve en çekici erkeğidir. Arkadaşlık, evlilik, boşanma ve yeniden evlenme konularında insanlara yardım eden işletmesini yönetirken müşterilerinde cinsiyet veya statü ayrımı yapmaz. Sezgilerini ve yeteneğini kullanarak müşterilerine doğru kişiyi bulmak amacıyla insanları gözlemler.

Kong Seung-Yeon dizide Kral Lee Soo’nun (Seo Ji-Hoon) ilk aşkı olan Gae Ddong karakterini canlandırmaktadır. Oldukça dik başlı ve sert bir kızdır. Geçimini sağlayabilmek için etek yerine pantolonu seçmiştir. Bir kadın olmasına karşın odun kesmek, ağır pirinç torbalarını taşımak ve sokakta kavga eden insanları durdurmak gibi işlerden para kazanmasıyla tanınmaktadır. Erkek kardeşini bulabilmek için Hanyang’a gelmiştir.

Seo Ji-Hoon dizide Joseon Hanedanlığı’nın Kralı olan Lee Soo karakterini canlandırmaktadır. Bir kral olmadan önce kırsal kesimde sıradan bir demirciydi ve Gae Ddong (Kong Seung-Yeon) adında genç bir kadına âşıktı. Ancak 23 yaşında hayatı tamamen değişir ve bir kral olur. Kral olmadan önce özgür bir hayata sahipken şimdi 24 saat hizmetçilerinin gözlemi altında olduğu bir hayat yaşmaktadır. Hepsinden önemlisi, Joseon Hanedanlığı’nın Kralı olmasıyla birlikte Gae Ddong ile evlenmesi imkânsız hale gelir. Saraydaki kadınların sürekli onu baştan çıkarama girişimlerinden de bıkmıştır. Bu yüzden, 'Çiçek Ekibi'nden Gae Ddong’u bir asile çevirmesini ister.

Park Ji-Hoon dizide 'Çiçek Ekibi'ndeki çöpçatanlardan biri olan Ko Young-Soo karakterini canlandırmaktadır. Joseon’un en iyi giyinen ve en havalı adamıdır. Güzellik ve moda konusundaki yeteneği sayesinde eline attığı herkesi güzel ve çekici biri haline getirebilmektedir.

Byeon Woo-Seok dizide 'Çiçek Ekibi'ndeki çöpçatanlardan biri olan Do Joon karakterini canlandırmaktadır. 'Çiçek Ekibi'nin muhbiri görevini üstlenmektedir. Soylu ve varlıklı bir aileden gelmektedir. Ancak bir gün, ailesi dibe vurur ve Do Joon amaçsız bir hayat yaşamaya başlar. Karşına çıkan Ma Hoon (Kim Min-Jae) para karşılığında Do Joon’a Hanyang’ta yaşan herkes hakkındaki her türlü bilgiyi toplamasını ve bu bilgileri kendisine getirmesini teklif eder.

Go Won-Hee dizide soylu bir ailenin kızı olan Kang Ji-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Hırslı bir kişiliğe sahiptir. Onun hedefi, Joseon'un en üst düzeydeki kadını olmaktır.


Not:

1 – Dizi, Kim Yi-Rang tarafından kaleme alınan bir roman serisinden uyarlamadır.

2 – JTBC’nin Pazartesi & Salı  dizi kuşağında bu diziden önce "At Eighteen" ve bu diziden sonra "Chief of Staff 2" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: tv.jtbc.joins.com/flowercrewjoseonmarriageagency

 

 

Fragman 1

 

Fragman 5

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4)