Pegasus Market
4 / 5 | Oy Sayısı : 16


Adı: Pegasus Market | Cheap Cheonrima Mart | 쌉니다 천리마마트
Tür: Dram, Komedi
Yönetmen: Baek Seung-Ryong
Senarist: Kim Kyu-Sam (webtoon), Kim Sol-Ji
Yapım Şirketi: Studio N, CJ ENM
Yayıncı: tvN
imdb: 7.7
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2019
Yayın Tarihi: 20 Eylül 2019 – 6 Aralık 2019
Yayın Günleri ve Saati: Cuma – 23:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Moon Suk-Goo
Jung Bok-Dong
Jo Mi-Ran
Kwon Young-Goo


Diğer Oyuncuları:

Jung Min-Sung / Choi Il-Nam
Kang Hong-Suk / Oh In-Bae
Kim Ho-Young / Jo Min-Dal
Choi Kwang-Je / Bbayajok Jokjang Pielleggu
Kim Gyu-Ri / Ko Min-Joo
Lee Soon-Jae / Kim Dae-Ma
Lee Gyu-Hyun / Kim Gab
Bae Jae-Won / Bae Jae-Won
Yeon-Woo / Kwon Ji-Na
Jo Seung-Hee
Choi Dae-Sung


Konusu:

Dizi, 'Cheonrima Mart' adlı bir mağazanın çalışanları etrafında dönmektedir. Moon Suk-Goo (Lee Dong-Hwi), müşterilerinin az olduğu 'Cheonrima Mart'ı canlandırmak için elinden geleni yapan bir çalışandır. Ancak, mağazaya CEO olarak yeni atanan Jung Bok-Dong (Kim Byung-Chul), intikam almak için mağazayı batırmaya çalışmaktadır. Böylece zıt hedeflere sahip Moon Suk-Goo ve Jung Bok-Dong, bir mücadele içine girer. Jung Bok-Dong’un mağazayı batırmak için yaptığı hamleler, tam tersi etki yapar ve mağazaya müşteri çeker.


Karakterleri:

Lee Dong-Hwi dizide 'Cheonrima Mart' mağazasında müdür olarak çalışan Moon Suk-Goo karakterini canlandırmaktadır. 'Cheonrima Mart'ı en iyi perakende mağazasına çevirmeye çalışmaktadır. Temiz kalpli ve saf birisidir.

Kim Byung-Chul dizde 'Cheonrima Mart' mağazasının yeni CEO’su olan Jung Bok-Dong karakterini canlandırmaktadır. Eskiden, 'Daema Group'un yönetim kurulu üyesiydi. Ancak, 'Daema Group'un CEO’su onu görevinden alır ve 'Daema Group'a ait olan 'Cheonrima Mart' mağazasının CEO’su pozisyonuna indirir. Bunun üzerine, 'Daema Group'tan intikamını almak için 'Cheonrima Mart' batırmaya karar verir. 'Cheonrima Mart'ta çalışmaları için yeni personel alımı yapar. Yeni personel, hayatlarında hep başarısız olmuş ve başka biri tarafından işe alınma olasılığı oldukça düşük olan insanlardır.

Jung Hye-Sung dizide 'Cheonrima Mart' mağazasında takım lideri olarak yeni çalışmaya başlayan Jo Mi-Ran karakterini canlandırmaktadır. O, Kwon Young-Goo (Park Ho-San) tarafından Jung Bok-Dong’u (Kim Byung-Chul) izlemesi için 'Cheonrima Mart'a gönderilmiştir.

Park Ho-San dizide 'Daema Group'un genel müdürü olan Kwon Young-Goo karakterini canlandırmaktadır. Her zaman bir numara olmanın hayalini kurmaktadır. Ancak her zaman Jung Bok-Dong’un (Kim Byung-Chul) gerisinde kalır. Jung Bok-Dong’un 'Daema Group'a geri dönmesini aynı zamanda 'Cheonrima Mart' aracılığı ile zimmetine para geçirdiğini ve vergi kaçakçılığına karıştığını öğrenmesini engellemeye çalışmaktadır.

Lee Soon-Jae dizide 'Daema Group'un CEO’su olan Kim Dae-Ma karakterini canlandırmaktadır.


Not: 

1 – tvN’in Cuma  dizi kuşağında bu diziden önce "Ugly Young-A Season 17" ve bu diziden sonra "Hospital Playlist" yayımlanmıştır.

2 – Dizi, Kim Kyu-Sam tarafından kaleme alınan "Cheap Cheonrima Mart" adlı bir webtoondan uyarlamadır.


Resmi Web Sitesi: program.tving.com/tvn/pegasusmarket


 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3)