Leverage
4,4 / 5 | Oy Sayısı : 79


Adı: Leverage | 레버리지:사기조작단
Tür: Dram, Aksiyon, Suç
Yönetmen: Nam Ki-Hoon
Senarist: Min Ji-Hyung
Yapım Şirketi: Production H, Higround
Yayıncı: TV Chosun
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2019 – 2020
Yayın Tarihi: 13 Ekim 2019 – 8 Aralık 2019
Yayın Günleri ve Saati: Pazar – 21:30
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Lee Tae-Joon
Hwang Soo-Kyung
Roy Ryu
Ko Na-Beyol
Jung Ui-Sung

 

Diğer Oyuncuları:

Choi Ja-Hye / Shin Yoo-Ri
Kim Kwang-Sik / Park Ki-Ho
Choi Hong-Il / Yang Chul-Soo
Park Eun-Seok / Min Young-Min
Jang Gwang / Baek Jong-Koo
Shin Seung-Hwan / Baek In-Ho
Lee Yong-Nyeo / Kim In-Sook
Yoo Ha-Bok / Ulusal Polis Ajansı Şefi
Lee Yong-Woo / Hayalet
Kim Joong-Ki / Jo Joon-Hyung
Jeong Gi-Seop / So-Ma
Hong Seung-Hee / Yoo-Jin (konuk oyuncu)


Konusu:

Dizi, zengin suçluları dolandırıp çaldıkları parayı gerçek mağdurlara iade eden beş kişilik bir ekibinin etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Lee Dong-Gun dizide ekibinin lideri olan Lee Tae-Joon karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca, iyileştirilemeyen bir hastalıktan muzdarip oğlu olan bir babadır. Eskiden işinde oldukça yetenekli olan sigorta dolandırıcılığı bölümünde çalışan bir araştırmacıydı. Beklenmedik bir olay sonucunda hayatı tamamen değişir. İşinden istifa eder ve adaleti sağlamak için bir zamanlar yakaladığı ülkenin en iyi dolandırıcılarından oluşan bir ekip kurar.

Jeon Hye-Bin dizide ekibinin oyuncusu olan Hwang Soo-Kyung karakterini canlandırmaktadır. Sahnede korkunç bir oyuncudur. Ancak gerçek dünya da dolandırıcılık söz konusu olduğunda, Akademi Ödülü düzeyinde bir oyunculuk sergilemektedir. Dört farklı dili akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. Lee Tae-Joon (Lee Dong-Gun) ile gizemli bir ilişkisi vardır.

Kim Kwon dizide grubun güvenlik uzmanı olan Roy Ryu karakterini canlandırmaktadır. Gençken bir Amerikalı aile tarafından evlat edilmiş ve dövüş sanatları konusunda uzmanlaşmış bir paralı asker olmuştur. Sadece kullandığı yeteneklerinin karşılığını almakla ilgilenmektedir. Ne adalet ne de sadakat gibi şeylere inanmaktadır. Kendisinden başka kimseye güvenmemektedir. Ancak savaş alanında terk edilmiş bir köpek yavrusunu sahiplendiği zaman ki gibi bazen beklenmedik bir şekilde yumuşak tarafını göstermektedir.

Kim Sae-Ron dizide ekibinin çevik hırsızı olan Ko Na-Beyol karakterini canlandırmaktadır. Eskiden bir eskrimciydi. Şimdi ise kilitli kapıları veya kasaları açma, benzersiz çeviklik ve esnekliği sayesinde lazer engellerini aşma, koşma ve gizlice girme konularında uzmanlaşmış birinci sınıf bir hırsızdır. Düşüncesiz ve lakayt bir konuşma tarzından sahiptir. Ancak buna karşın kendine özgün olan kişiliği, başkalarına kendisini sevdirmektedir.

Yeo Hoi-Hyeon dizide ekibinin teknoloji beyini olan Jung Ui-Sung karakterini canlandırmaktadır. Bilgisayarlar, CCTV’ler ve cep telefonları gibi dijital herhangi bir şey söz konusu olduğunda onun eline su dökebilecek kimse yoktur. Tuhaf ve çekingen bir karaktere sahiptir. Konuşkan ve meraklıdır. Güncel olaylar karşı tamamen kördür. Ancak ekibini her şeye bağlayan iyi bir kaynaktır.

Choi Ja-Hye dizide Lee Tae-Joon’un (Lee Dong-Gun) eşi olan Shin Yoo-Ri karakterini canlandırmaktadır.

Kim Joong-Ki dizide Lee Tae-Joon’un (Lee Dong-Gun) arkadaşı olan Jo Joon-Hyung karakterini canlandırmaktadır.

Kim Kwang-Sik dizide bir dedektif olan Park Ki-Ho karakterini canlandırmaktadır. Lee Tae-Joon’un (Lee Dong-Gun) astıdır.

Jeong Gi-Seop dizide bir doktor olan So-Ma karakterini canlandırmaktadır. Lee Tae-Joon’un (Lee Dong-Gun) oğlunun nasıl kurtulacağını bilmektedir.


Not:

1 – Dizi, Amerika yapımı ve 2008-2012 yılları arasında yayımlanan "Leverage" adlı bir diziden uyarlamadır.

2 – TV Chosun’un Pazar dizi kuşağında bu diziden sonra "Queen: Love and War" yayımlanmıştır.

 

Resmi Web Sitesi: broadcast.tvchosun.com/broadcast/...

 

 

Fragman 1

 

Fragman 2

 

Fragman 3

 

Fragman 4

 

Fragman 5 (UZUN)

 

Kaynakları: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)