Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon
4,6 / 5 | Oy Sayısı : 141
Dizinin Adı
Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon | Aramun’s Sword: Arthdal Chronicles | Arthdal Chronicles: Season 2 | 아스달 연대기 시즌2
Yönetmen
Kim Kwang Shik
Senaryo
Kim Young Hyun, Park Sang Yeon
Yapımcı
Disney+
Bölüm Sayısı
12
Yayın Gün / Saat
Cumartesi, Pazar
Gösterim Tarihi
9 Eylül 2023 - 15 Ekim 2023
Dizi Türü
Tarih, Romantik, Fantastik, Politik
Ülke
Güney Kore
Dil
Korece
Oyuncular
Lee Joon Gi
(Eun Seom | Sa Ya)
Kim Ok Bin
(Tae Al Ha)

Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon Konusu:

Antik Çağ döneminde, Arthdal adlı kurgusal bir diyarda geçen dizi kendi efsanelerini yaratan kahramanlar hakkında destansı bir hikayenin etrafında dönmektedir. Dizinin bu sezonu yaklaşık 10 yıl sonra Arth'ta olanların hikayesini anlatmaktadır. Sekiz yılı aşkın bir süre boyunca Arthdal, Targon tarafından katledilen kabilelerin büyük isyanını bastırmayı başarır. Ve nihayet Agos, 200 yıl sonra Eun Seom liderliğinde 30 klanın yeniden birleşmesini sağlar. Böylelikle Ta Gon'un Arthdal ​​Krallığı ve Eun Seom'un Ago birliği kaçınılmaz büyük bir savaşla karşı karşıya kalır.

Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon Karakterleri:

Lee Joon Gi dizide, Arthdal’a felaket getirecek bir kaderle dünyaya gelen Eun-Sum'un yetişkin halini karakterini canlandırmaktadır. Annesi bir insandır, babası ise bir Nweantal'dır. 30 Klanı yeniden birleştirerek bir efsane haline gelir.

Shin Se Kyung dizide, Tan-Ya'nın yetişkin halini canlandırmaktadır. Wahan klanının halefidir. Halkın refahı için tanrıların iradesini kullanan Arthdal'ın baş rahibesidir.

Jang Dong-Gun dizide savaş kahramanı olan Ta-Gon karakterini canlandırmaktadır. Mutlak gücü elde etmek için büyük bir savaş başlatan Arthdal'ın ilk kralıdır.

Kim Ok-Vin dizide bir kabile liderinin kızı olan Taealha karakterini canlandırmaktadır. Güçlü ve hırslı bir kişiliğe sahiptir. Hırslarına ulaşmak için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek kadar kurnaz bir politikacıdır. 

Diğer Oyuncular:

Shin Joo Hwan / Dal sae 
Park Hae Joon / Mubaek
Lee Ho Chul / Kitoha
Jung Suk Yong / Yeol Son
Lee Si Woo / Nun Byeol
Yoon Sa Bong / Hae Too Ak  
Ki Do Hoon / Yang Cha
Suho
Kang Shin HyoArthdal Chronicles: The Sword of Aramoon Fragman:


Arthdal Chronicles: The Sword of Aramoon Fragman 2:Not:

1 – "Arthdal Chronicles" dizisinin 2. sezonudur.
Kaynakları: (1), (2)