The King's Daughter, Soo Baek-Hyang
4,7 / 5 | Oy Sayısı : 25


Adı: The King's Daughter, Soo Baek-Hyang | 제왕의 딸, 수백향
Tür: Romantik, Aksiyon, Tarih
Yönetmen: Lee Sang-Yeob, Choi Joon-Bae
Senarist: Hwang Jin-Young
Yapımcı: Kim Jin-Min, Kim Ho-Joon
Yayıncı: MBC
imdb: 7.9
Bölüm Sayısı: 108
Yapım Yılı: 2013 – 2014
Yayın Tarihi: 30 Eylül 2013 – 14 Mart 2014
Yayın Günleri ve Saati: Hafta içi her gün – 20:50
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Seol-Nan
Soo Baek-Hyang
Myung-Nong
 

 

Diğer Oyuncuları:

Seo Woo / Seol-Hee
Jeon Tae-Soo / Jin-Moo
Lee Jae-Ryong / Kral Muryeong
Myung Se-Bin / Chae-Hwa
Yoon Tae-Young / Koo-Chun
Kim Roe-Ha / Ddol-Dae
Kim Min-Kyo / Mang-Koo
Jung Sung-Mo / Nae-Sook
Im Se-Mi / Kraliçe Eunhye
Hwang Young-Hee / Kong-Ok
Mu Jin-Sung / Kang-Bok
Choi Beom-Ho / Yeo-Mok
Kim Byung-Ok / Yeon Bool-Tae
Cha Hwa-Yeon / Do-Rim
Sung Ji-Ru / Dae-Woon
Jung Suk-Yong / Hong-Rim
Ahn Suk-Hwan / Baek-Ka
Kim Young-Jae / Soo Ni-Moon
Lee Hye-Eun / Madam Sojung
Jeon Shin-Hwan / Woo-Chi
Lee Ki-Young / Kral Gaero
Jung Chan / Kral Dongseong
Song Min-Hyung - Eun-Sol
Jung Eui-Gap / Eul-Mil
Hong Yeo-Jin / soylu kadın
Lee Chang-Jik / Choi Man-Chi
Kwon Seong-Deok / doktor
Lee Jae-Gu / Ko-Young
Lee Mi-Do / Mak-Geum
Park Hee Jin / Yeo-Ok
Ga Deuk-Hi / Na-Eun
Oh Dae-Hwan / çete lideri
Min Joon-Hyun / Eok-Chool
Ki Se-Hyung / Moo-Man
Seo Yi-Sook / Yong-Goo
Yoon Chae-Eun / Deok-Joo'nun kızı
Choi Ro-Woon / küçük yetim çocuk (Kko-Mak)
Lee Seung-Won / uşak
Jung Se-Hyung / Baek No-Boon
Seol Woo-Hyung / Prens Myungnong
Choi Chamsarang / So-Jook
Seo Kwang-Jae / Gaya'nın Kimoon bölgesindeki asilzade
Kim Yoo-Ri / Do-Rim (genç)
Jeon Jin-Seo / Veliaht Prens Myung-Nong (çocuk)
Park Sung-Joon
Kim Hye-Won
Oh Cho-Hee


Konusu:

Dizi, Baekje Hanedanlığı zamanında geçmektedir ve kraliyet ailesinin çalkantılı hikâyesini konu almaktadır.

Başarılı bir general olan Yung’un (Lee Jae-Ryong), bir hükümet yetkilisinin kızı Chae-Hwa ile birbirlerini sevmektedir. Chae-Hwa’nın babası, kızını kraliçe yapmak için Yung’u tahta çıkarmak istemektedir. Bu yüzden krala suikast düzenletir ve kralı öldürmekten idam edilir.

Babasının suçundan dolayı, Chae-Hwa’ya kendisini öldürmesi emredilir. Chae-Hwa ölmek üzereyken bir adam onu kurtarır ve birlikte Gaya'ya kaçarlar. Chae-Hwa burada Yung’un kızını (Seo Hyun-Jin) doğurur. Daha sonra hayatını kurtaran adamla evlenir ve birkaç yıl sonra ikinci kızını (Seo Woo) doğurur. Bu arada, sevdiği kadının öldüğüne inanan Yung, Muryeong adı ile Baekje Hanedanlığı’nın yeni kralı olarak tahta çıkar.

Yıllar sonra, Chae-Hwa ölmek üzerindeyken ikinci kızı, Seol-Hee’ye, ablasının Kral Muryeong’un kızı olduğunu söyler. Seol-Hee, prenses olabilmek için saraya gider ve kendisinin Kral Muryeong’un kızı olarak tanıtır.


Karakterleri:

Seo Hyun-Jin dizide gerçekte bir prenses olan Seol-Nan karakterini canlandırmaktadır. İyi ve saf bir kalbe sahip birisidir. Kral Muryeong’un (Lee Jae-Ryong) öz kızıdır. Ancak, öz babasının Koo-Chun (Yoon Tae-Young) olduğunu zannetmektedir. Ailesi ile birlikte küçük bir köyde mutlu bir şekilde yaşarken anne ve babası öldürülür ve kız kardeşi ile ayrı düşerler. Hayatta kalabilmek için 'Bimun' adlı ülkesine savaşta yardımcı olan gizli bir casus grubuna katılır ve burada Veliaht Prens Myung-Nong (Jo Hyun-Jae) ile karşılaşır.

Jo Hyun-Jae dizide veliaht prens olan Myung-Nong karakterini canlandırmaktadır. Gerçekte, Eski Kral Dongseong'un (Jung Chan) oğludur. Ancak, Kral Muryeong (Lee Jae-Ryong) onu koruyabilmek için kendi oğlu ile yer değiştirir. Seol-Nan (Seo Hyun-Jin) ile karşılaşır ve ilk başlarda aralarındaki ilişki kötü olmasına karşın zaman geçtikçe birbirlerine âşık olurlar.

Seo Woo dizide Seol-Nan’ın (Seo Hyun-Jin) üvey kız kardeşi olan Seol-Hee karakterini canlandırmaktadır. Hırslı bir kişiliğe sahiptir. Abla-kız kardeş olarak ilk başlarda iyi bir ilişkileri olmasına karşın anne ve babası öldürüldükten sonra sefil bir hayat yaşamamak için ablasına ihanet eder ve onun yerine geçer.

Jeon Tae-Soo dizide prens olan Jin-Moo karakterini canlandırmaktadır. Kral Muryeong’un (Lee Jae-Ryong) öz oğludur. Ancak, öz babasının ölen Kral Dongseong (Jung Chan) olduğunu zannetmektedir. Babasının ölümünden sorumlu tuttuğu, Kral Muryeong’dan intikam almak için planlar kurmaktadır. Ayrıca, çapkın prens olarak ün salmıştır. Ancak, Seol-Hee (Seo Woo) ile karşılaştıktan sonra kalbini ona kaptırır.

Lee Jae-Ryong dizide ülkesinin iyiliğini düşünen Kral Muryeong karakterini canlandırmaktadır. Ülkesine ve kralına sadık bir generaldi. Ancak, bir gün, hiç gözü olmadığı kraliyet tahtına kendisini bulur.

Myung Se-Bin dizide Seol-Nan (Seo Hyun-Jin) ve Seol-Hee’nin (Seo Woo) annesi olan Chae-Hwa karakterini canlandırmaktadır. Güzel bir kadın olduğu kadar oldukça iyi bir kalbe sahip birisidir. Ancak, babası, Kral Dongseong’a (Jung Chan) bir suikast düzenleyerek onu öldürtür.

Yoon Tae-Young dizide Seol-Hee’nin (Seo Woo) babası olan Koo-Chun karakterini canlandırmaktadır. Seol-Nan (Seo Hyun-Jin) öz kızı olmamasına rağmen onu kendi kızından hiçbir zaman ayrı tutmamıştır.


Resmi Web Sitesi: imbc.com/broad/tv/drama/...

 

 

Fragman 1

 

Kaynakları: (1), (2)