The Silent Sea
4 / 5 | Oy Sayısı : 32


Adı: The Silent Sea | The Sea of Silence | The Sea of Tranquility | 고요의 바다
Tür: Gerilim, Fantastik/Bilim Kurgu
Yönetmen: Choi Hang-Yong
Senarist: Park Eun-Kyo
Yapımcı: Jung Woo-Sung
Yayıncı: Netflix
imdb: 8,2
Bölüm Sayısı: 8
Yapım Yılı: 2020
Yayın Tarihi: 24 Aralık 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cuma-18:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Han Yoon-Jae
Song Ji-An
Ryu Tae-Seok


Diğer Oyuncuları:

Heo Sung Tae / Kim Jae Sun
Lee Moo Saeng / Gong Soo Hyuk
Jung Soon Won / Soo Chan
Heo Jung Do / - 
Lee Joon Hyuk / - 
Kim Sun Young / -

Konusu:

Dizi, gelecekte, çölleşmiş dünyayı terk eden insanların etrafında dönmektedir. Dünya çölleştiği için yiyecek ve su sıkıntısı yaşayan insanlar, terk edilmiş bir araştırma üssünden gizemli bir takım örnekler alması için özel bir ekibi Ay’a gönderir.


Karakterleri:

Gong Yoo dizide Uzay ve Havacılık İdaresi'nde görevli bir asker olan Han Yoon-Jae karakterini canlandırmaktadır. Ay’a gönderilen ekibin liderliğini yapmaktadır. Ekip üyelerinin güvenliğini her şeyin üstün tutmaktadır ve bu konuda kişisel fedakârlık yapmaktan kaçınmaz. Song Ji-An (Bae Doo-Na) ile sürekli bir çatışma içerisindedir.

Bae Doo-Na dizide bir astrobiyolog olan Dr. Song Ji-An karakterini canlandırmaktadır. Araştırma istasyonunda meydana gelen bir kazanın arkasındaki sırrı keşfetmek için Ay’a gönderilen ekibin içinde yer alır.

Lee Joon dizide yetenekli bir mühendis olan Ryu Tae-Seok karakterini canlandırmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı'nın seçkin bir çalışanıdır. Çalıştığı binanın sıkıcı havasından kurtulmak için tehlikeli bir görev ile Ay’a gönderilen ekibe katılır.


Fragman


Fragman 2


Netflix Kore Dizileri

Kaynakları: (1), (2)