Mount Jiri

Puanı: 4,5/5  Oy Sayısı: 19
  Rüzgar Esintisi tarafından


Adı: Mount Jiri | Jiri Mountain | Cliffhanger | 지리산
Tür: Dram, Gizem
Yönetmen: Lee Eung-Bok
Senarist: Kim Eun-Hee
Yapım Şirketi: -
Yayıncı: tvN
imdb: -
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kang Hyun-Jo
Seo Yi-Gang
Jung Goo-Young
Jo Dae-Jin


Diğer Oyuncuları:

Jo Han-Chul / Park Il-Hae
Jun Suk-Ho / Kim Woong-Soon
Lee Ga-Sub / Kim Sol
Go Min-Si / Lee Da-Won
Joo Min-Kyung / Lee Yang-Sun
Kim Young-Ok / Lee Moon-Ok


Konusu:

Dizi, Güney Kore'nin en yüksek dağı olan 'Jiri Dağı'nın gizemli ve keşfedilmemiş bölgelerine tırmanan insanları kurtarmaya çalışan bir grup bekçinin etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Ju Ji-Hoon dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nda yeni çalışmaya başlayan bir bekçi olan Kang Hyun-Jo karakterini canlandırmaktadır. Harp okulundan mezun olan Kang Hyun-Jo, bir zamanlar ordu kaptanıydı. Kimseye anlatamayacağı bir sırrı vardır.

Jun Ji-Hyun dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın en iyi bekçisi olan Seo Yi-Gang karakterini canlandırmaktadır. Jiri Dağı hakkında neredeyse her şeyi bilmektedir.

Oh Jung-Se dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın bir bekçisi olan Jung Goo-Young karakterini canlandırmaktadır. Başkalarını kurtarmanın anahtarının önce kendini kurtarmak olduğuna inanan son derece pratik birisidir. İşini tam saatinde bırakır, düzenli olarak tatil günlerini kullanır ve izinli olduğu günlerde neredeyse ortadan kaybolur.

Sung Dong-Il dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın, Haedong Şubesi başkanı olan Jo Dae-Jin karakterini canlandırmaktadır. Hayatının yarısını bir dağ bekçisi olarak geçirdiği için ona 'Jiri Dağı Adamı' olarak seslenmektedirler. Kendisini tamamen işine adamış, genç bekçilerin sorumluluklarını alan basit ve dürüst bir adamdır.


Kaynakları: (1), (2)

Yorumlar

"Herhangi bir küfür, hakaret, reklam, din-siyaset-ırk içerlikli tartışmalar, başka sitelerin adı ve (sitemizin linkleri hariç) link paylaşarak yorum yapmak yasaktır. Bu tür yorumlar silinecektir. Küfür içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin süresiz olarak yorum yapması engellenecektir. Hakaret içerikli yorum paylaşan ziyaretçinin ise 2 ay boyunca yorum yapması engellenecektir."
"Site ile ilgili şikâyetlerinizi, önerilerinizi, isteklerinizi ve düzeltmeleri yorum olarak değil, iletişim bölümünde belirtilen adresler üzerinden yapınız. Aksi halde bu tür yorumlar silinecektir."
"Yorum alanını özel sohbet alanına çevirmek yasaktır."
Lütfen spoiler içeren yorumlarınızda bu tagı kullanın:

SON HABERLER
tümünü gör

TEST & ANKET

tümünü gör

GÜNEY KORE SİNEMASI

Güney Kore Sineması dünyası ile ilgili haberleri, oyuncular hakkında bilgileri, dizi ve film önerilerini - tanıtımlarını - müziklerini - fragmanlarını bulabilirsiniz. İsterseniz film ve dizilere yorum yaparak diğer ziyaretçilere düşüncelerinizi sunup önerilerde bulunabilirsiniz…