Jirisan (2021)
4,5 / 5 | Oy Sayısı : 50


Adı: Mount Jiri | Jirisan | Cliffhanger | 지리산
Tür: Dram, Gizem
Yönetmen: Lee Eung-Bok
Senarist: Kim Eun-Hee
Yayıncı: tvN
imdb: 7,6
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020 – 2021
Yayın Tarihi: 23 Ekim 2021 - 12 Aralık 2021
Yayın Günleri ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:00
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore


Oyuncuları:

Kang Hyun-Jo
Seo Yi-Gang
Jung Goo-Young
Jo Dae-Jin


Diğer Oyuncuları:

Jo Han-Chul / Park Il-Hae
Jun Suk-Ho / Kim Woong-Soon
Lee Ga-Sub / Kim Sol
Go Min-Si / Lee Da-Won
Joo Min-Kyung / Lee Yang-Sun
Kim Young-Ok / Lee Moon-Ok


Konusu:

Dizi, Güney Kore'nin en yüksek dağı olan 'Jiri Dağı'nın gizemli ve keşfedilmemiş bölgelerine tırmanan insanları kurtarmaya çalışan bir grup bekçinin etrafında dönmektedir.


Karakterleri:

Ju Ji-Hoon dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nda yeni çalışmaya başlayan bir bekçi olan Kang Hyun-Jo karakterini canlandırmaktadır. Harp okulundan mezun olan Kang Hyun-Jo, bir zamanlar ordu kaptanıydı. Kimseye anlatamayacağı bir sırrı vardır.

Jun Ji-Hyun dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın en iyi bekçisi olan Seo Yi-Gang karakterini canlandırmaktadır. Jiri Dağı hakkında neredeyse her şeyi bilmektedir.

Oh Jung-Se dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın bir bekçisi olan Jung Goo-Young karakterini canlandırmaktadır. Başkalarını kurtarmanın anahtarının önce kendini kurtarmak olduğuna inanan son derece pratik birisidir. İşini tam saatinde bırakır, düzenli olarak tatil günlerini kullanır ve izinli olduğu günlerde neredeyse ortadan kaybolur.

Sung Dong-Il dizide Jiri Dağı Milli Parkı'nın, Haedong Şubesi başkanı olan Jo Dae-Jin karakterini canlandırmaktadır. Hayatının yarısını bir dağ bekçisi olarak geçirdiği için ona 'Jiri Dağı Adamı' olarak seslenmektedirler. Kendisini tamamen işine adamış, genç bekçilerin sorumluluklarını alan basit ve dürüst bir adamdır.


Fragman

Kaynakları: (1), (2)